Test Ziyaretçi Defteri (Guestbook)
KAYITLAR (RECORDS)  |  DEFTERE YAZ (SIGN MY GUESTBOOK)
Gönderen (Author):
George

Yer (City):
U.S.A.

Tarih (Date):
10 Haziran (June) 2007, Pazar (Sunday)
11:46

Alıntı Yap (Use Quotation): George

Hi! Good site. I respect it! Thanks!
Yukarı (Up) Mail: freds@wdds.com    MSN: none  Yahoo: None  ICQ: None 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
26 Mayıs (May) 2007, Cumartesi (Saturday)
15:23

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Volkan
Cevdet hocam supersin. Senin gibi bir hoca yoktur heralde bizim okulda. Uskudarli olmaninda bunda payi var heralde :) . Benim sitemde ziyaretci defterine yazmistin iade-i ziyaret yapayim dedim :) Sanirim 200 yasima kadar da yasasam bu kadar faal bir hayatim olamazdi. Basarilarinin devamini dilerim.


Merhabalar Volkancığım, en sonunda biraz vakit bulabildim ve işte yazına cevap yazmaya koyuldum
İltifatların ve sözlerin için gerçekten de çok teşekkür ederim. Ayrıca güzel bir dilekte de bulunmuşsun, sağol. Sanırım ben faal olmaktan ve çalışmaktan zevk alıyorum, sonra herşey zaten kendiliğinden gerçekleşiyor. Üsküdarlı olmamın da payı vardır tabi

Bu arada senin siteye de link verdim, yukarıdaki menüden bilimsel linkler sayfasına gir, göreceksin. Bu da benden bir kıyak olsun Ama site de gerçekten çok güzel, hakkını vermek lazım, tebrik ederim.

Son olarak sana ve arkadaşlarına finallerde başarılar dilerim Volkan, umarım sınavlarınız güzel geçer ve iyi notlar alırsınız. Zaten ben de dahil olmak üzere tüm hocalar sizleri başarılı görünce seviniyoruz. Kendine dikkat et Volkan, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Volkan

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
22 Mayıs (May) 2007, Salı (Tuesday)
16:35

Alıntı Yap (Use Quotation): Volkan

Cevdet hocam supersin. Senin gibi bir hoca yoktur heralde bizim okulda. Uskudarli olmaninda bunda payi var heralde :) . Benim sitemde ziyaretci defterine yazmistin iade-i ziyaret yapayim dedim :) Sanirim 200 yasima kadar da yasasam bu kadar faal bir hayatim olamazdi. Basarilarinin devamini dilerim.
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
20 Mayıs (May) 2007, Pazar (Sunday)
10:49

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Mehmet
Cevdet abi öncelikle bu olağanüstü arşivciliğinden dolayı seni kutlar sonra da selamlarımı iletirim.Kendi başarılarını sitende yayınlamışsın,güzel ama sana gelen e-mailleri ve kısa mesajları neden sitene koyduğunu anlayabilmiş değilim.Araştıracak fazla zamanım olmadığından bu sorunun sorulmuş olup olmadığını bilmiyorum.Ve ayriyeten bu kısa mesaj ve mailleri sitede yayımlayarak kişilerin özel haberleşme haklarına tecavüzde bulunmuş oluyorsun.Ve yalnış hatırlamıyorsam bu kanunlar karşısında bir suç.Seni sadece uyarmak istedim.Amacım eleştirmek değildi.

Çok güzel işler yapıyorsun,helal olsun.Başarılarının devamını diliyorumMerhabalar Mehmetciğim,

Herşeyden evvel sana hoşgeldin diyor, websitemin ziyaretçi defterini karaladığın için teşekkür ediyorum. İltifatların için da sağol, beni mutlu ettin.

Eleştiri konusuna gelirsek, pek doğal olarak eleştiride de bulunabilirsin. Neden amacın eleştirmek olmasın ki? Eleştiri ahlaki sınırlar çerçevesinde ve de yapıcı bir şekilde yapıldığında faydalı dahi olmaktadır. Bence senin eleştirin de zaten bu kategoriye giriyor. Bu nedenle eleştirine ve uyarına ne sinirlendim, ne de içerledim. Aksine bu hakkını kullanarak fikir ve görüşlerini belirttiğin için teşekkürler. Bana kalırsa iyi niyetli bir şekilde yardımcı olabilmek maksadıyla yazmışsın, sağol. Zaten dikkat edersen yaptığını ters bulmam mümkün değil, çünkü site ziyaretçilerim sayesinde sayfamı geliştirme ve ilerletme fırsatı buluyorum. Örnek vermek gerekirse, Site Kimlik ve Amacı, Foto Galeri, Cevdet Kızıl Google Groups ve Cevdet Kızıl Yahoo Groups sayfaları hep zyaretçilerin görüş, öneri, destek ve eleştirileri ile meydana gelmiş bölümlerdir.

Herneyse, lafı fazla uzatmadan sorularına gelelim. Öncelikle bana gelen e-mailleri ve kısa mesajları neden siteme dahil ettiğimi sormuşsun. Hemen cevaplayayım. Bunları siteme koydum, çünkü çok değer veriyorum. Bir objenin değeri bance subjektiftir, görecelidir. Kimi için hiç bir değer taşımayan bir nesne, başkası için paha biçilmez bir değer taşıyabilir. Örnek vermek gerekirse, bir kişinin evinden kilometrelerce uzakta, yurtdışında yada askerdeyken ailesinden yada sevdiklerinden aylar sonra aldığı bir mektup kendisi için çok büyük değer taşırken, bir başkası için yakacak bir kağıt parçasından farksız olabilir. Yada yıllarca rallilerde şampiyonluk kazanan ancak artık çalışmayan bir yarış arabası, sürücüsü için dünyalardan daha değerli olup duygusal bir anlam taşırken, bir başkası için külüstürden ibaret olabilir. İşte bazı insanlar için hiçbir değer taşımayan bir takım belgeler benim için özel bir değer ve anlam ifade ettiği için siteme dahil ettim.

Bu arada sorun daha önce sitemde bana yöneltilmemişti, ilk kez sen sormuş oldun, fakat bir sitede aynı eleştirinin yapıldığını biliyorum. Reklama gireceğinden sitenin ismini burada yazmıyorum. Belki sen de oradan esinlenerek bu soruyu sordun, yada kendin düşünerek, bunu bilemiyorum. Fakat ne olursa olsun senin iyi niyetli olduğunu biliyorum. Bahse konu olan site için ise durum çok farklı. Zira orada yazılan yaklaşık yüz yazıdan biri dışında hepsi olumsuz. Yanlışlık da buradan kaynaklanıyor bence, ne de olsa "Yiğidi öldür, hakkını ver" demisler. Oysa ki bahse konu olan site maalesef hep insanların kötü duygularıyla ilerliyor ve besleniyor bence.   

Daha sonra e-mail ve kısa mesajları sitemde yayınlayarak başkalarının kişisel özel haberleşme haklarını çiğnediğimi söylemişsin. Aslında bu da doğru değil. Çünkü o e-mail ve kısa mesajları yazanların bazılarıyla hali hazırda zaten görüşüyorum. Herhangi bir şikayetleri yok. Zaten halihazırda görüştüklerim ve görüşmediklerime de soruyorum, sitede yayınlayacağım diyorum, onay ve görüşlerini istiyorum. Yalnız bazen ulaşamadıklarım oluyor ve de oldu, fakat onlar da bana ulaşıp şikayette bulunmadılar. Hatta birçok kişi mesajının ve e-mailinin burada bulunmasından da son derece mutlu. Amaçsız ve anlamsız bir şekilde sırf bunları eleştirenler, hiç iyilikleri ve güzellikleri görmeyenler aslında bahsettiğim arkadaşlarla aramızda bir de güzel şakalaşma konusu oluyor.

İlaveten anlattıklarımın aksi bir durum da zaten düşünülemez. İnsanların bana siteden bu dokumanları kaldırmamı söylemeleri durumunda yada onay vermemeleri durumunda benim hala bu durumda bahse konu olan dokümanları yayınlamamı herhalde beklemiyorsundur... Hatta sana bu konuda aynı uygulamaya sahip, bu tür dokümanları yayınlayan birçok site adresi de verebilirim. Bazıları benimkisi gibi akademik siteler, bazıları ise değil. Yine reklama gireceğinden adreslerini burada vermiyorum, fakat bana mail at hemen söyleyeyim bu siteleri. Şimdi de haliyle şunu diyebilirsin: "Peki neden bu sitelere eleştiriler gelmiyor?

Nedeni aslında çok basit. Benim websitemi çeşitli milletlerden yılda ortalama 1,500,000 kişi ziyaret ediyor. Bu Türkiye'de ve dünyadaki kişisel siteleri bırak, birçok şirketin ve kurumun bile yıllık ziyaretçisinin çok daha üzerinde bir rakam. Diğer bir değişle burada çok fazla göz önünde olan bir siteden bahsediyoruz. Örnek vermek gerekirse, 1.Lig'de oynayan bir futbol takımı haliyle 3.Lig'de oynayan bir futbol takımından çok daha fazla eleştirilir. 3.Lig takımı daha iyi olduğu için mi daha az eleştiri almaktadır? Hayır. Çünkü 1.Lig takımını daha büyük bir kitle takip etmektedir. İşte sorunun cevabı burada yatıyor. Bu nedenle ben yapılan eleştirilere yapıcı ve etik sınırlar dahilinde olduktan sonra kesinlikle kızmıyorum. Bu kadar çok ziyaret edilen bir site doğal olarak çok da eleştiri alacaktır.

Sanırım tüm sorularını yanıtladım Mehmetciğim. Tekrar websitemi ziyaret ettiğin ve değerli eleştirilerini sunduğun için teşekkür ederim. Kendine dikkat et, Muğla'ya selamlar ve saygılar, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
20 Mayıs (May) 2007, Pazar (Sunday)
09:53

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): serkan bal
bir türk olarak gurur duydum..hepimiz cevdet kızıl ız..senin gibi değerlerin çoğalması dileğiyle.. türkiye nin sana ihtiyacı var..


Sayın Serkan Bal,

Vermiş olduğunuz destek için size teşekkürü borç bilirim. Benimle gurur duyduğunuz için de ayrıca mutlu oldum. Sizin gibi iyi niyetli, objektif ve destekleyici vatandaşlarımız olduğu için çok şanslıyız. Umarım çevrenizdekiler de sizi takdir ediyor, değerinizi biliyorlardır. Zira artık sizin gibi kardeşlerimize rastlamak gittikçe zorlaşıyor diye düşünüyorum, üzücü ama gerçek...

Bazen websiteme bırakılan notlara ve yazılan yazılara baktıktan sonra çok mutlu olmakla birlikte bir o kadar da hayıflanıyorum. Ne yazık ki websitem üzerinden yazıştığım birçok arkadaşımızla yüzyüze tanışma fırsatı bulamıyorum. Üstelik çoğu öyle iyi insanlar ki... Siz de kesinlikle bunlardan birisiniz. Umarım bir gün yüzyüze de tanışma ve sohbet etme şansını yakalarız. Ne de olsa bu hayat sürprizlerle dolu ve ne zaman nerede bulunacağımız pek belli olmuyor...

Son olarak Cevdet KIZIL gibi değerler aslında Türkiye'de fazlasıyla var, daha da artacaktır, yeter ki artık birbirimize çelme takmaya, birbirimizi aşağıya çekmeye bir son verelim. Toplum bir bütün olarak ancak bireylerin kişisel anlamda gelişmesiyle yukarılara çıkacaktır. Çalışan ve üreten dostlarımızı "inek" olarak etkiletlemeyi bıraktığımızda, uğraş veren kardeşlerimize çamur atmaya son verdiğimizde bu toplum çok daha güzel yerlere gelecektir. Çevremiz sadece sokağımız, mahallemiz, işyerimiz ve ülkemizden ibaret değil, son derece globalleşmiş bir dünyadan ibarettir. Bir akvaryumda değil, okyanustayız. O halde küresel anlamda başarılı olmaktan başka bir çare yoktur. Başarısızlığımızı başkalarının başarılarına gölge düşürmeye çalışarak örtbas edemeyiz. Halbuki şu an için başarısız gözüken bir kişi için bile yeterli gayret gösterildiğinde başarı hiç de uzak değildir. Aslında çoğu kez geç kalmamışızdır, ancak genellikle bunun farkında bile olamayız.

İşte bu nedenle, tüm bunları çok iyi bir şekilde idrak etmenizden ötürü size çok büyük bir saygı duyuyorum Sayın Serkan Bal. Asıl Türkiye'nin sizin gibi gerçekleri görebilen kişilere ihtiyacı vardır.

Kendinize dikkat edin Sayın Serkan Bal, size mutlu ve huzurlu bir haftasonu diler, en içten sevgilerimi sunarım...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
20 Mayıs (May) 2007, Pazar (Sunday)
09:18

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Süleyman Tutu
Cevdet Bey, sitenize tavsiye üzerine geldim ve kendime örnek alabileceğim, ilerideki hayatıma ışık tutabilecek bir insanla karşılaştım. Başarılarınız ve hayattaki azminiz eminim ki ben ve benim gibilere çok yardımcı olacaktır. Sitenizi daha da genişletmenizi diler, bizlere günlük hayatınızla ilgili de bilgi vermenizi rica ederim.


Sayın Süleyman Tutu,

Sözleriniz nedeniyle size çok teşekkür ederim. Gerçekten de sizden bu denli güzel kelimelere layık görülmek benim için büyük bir onurdur. Stresli, yoğun ve çoğu zaman da yıpratıcı günlük hayatımız esnasında ancak sizin gibi dostlarımız sayesinde motive olabiliyor, gülümseyebiliyoruz. Esasında ne kadar da ilginç değil mi... Bazen bir iki kelime, kısa bir yazı ve hatta küçük ve önemsiz gözüken davranışlar bile insanı ne kadar da mutlu edebiliyor...

Sitemin ve şahsımın tavsiyeye konu olması ile beni örnek almanız da beni gururlandırmıştır. Fakat benden ziyade keşke insanlar sizin gibi dostlarımızı örnek alabilseler, sizlerden kötülüğün değil de asıl iyiliğin bir marifet olduğunu öğrenebilsler... O zaman çok daha iyi olurdu. Asıl erdemli olan birbirimizi desteklemek ve teşvik etmektir, hep beraber daha iyiye ve güzele ulaşabilmektir ve siz bu konularda çok güzel örnek teşkil ediyorsunuz Sayın Süleyman Tutu. Bu nedenle isterseniz tekrar düşünelim... Acaba beni mi daha çok örnek almak gerekir yoksa sizi mi...

Ayrıca vurgulamış olduğunuz gibi azim, başarı için en gerekli faktörlerden biridir. Çok zeki olmak şart değil, yeter ki biraz başarıya inanç, insanların imkansız dediklerinde inatçılık ve savaşçı bir ruh...

Son olarak aslında sitemi adım adım genişletiyorum. Ancak işlerimin yoğunluğu nedeniyle çok da hızlı olmuyor bu, ancak zamana yayarak yapabiliyorum. Gittikçe daha da iyi olacağına inanıyorum. Her zaman olduğu gibi sabretmek lazım
Bu arada benim günlük yaşantımla ilgili bilgi verme konusunda bir takım düşünce ve planlarım var. Ancak yine de siz de bu konudaki fikir ve düşünceleriniz ile planlarınızı daha spesifik bir biçimde burada yada e-posta aracılığıyla bana iletebilirseniz çok faydalı olacaktır. Bana epey ışık tutacaktır. Site ziyaretçilerimin önerileri ve eleştrileri doğrultusunda sayfamı her zaman geliştirme şansım oluyor. Tekrar çok teşekkür ederim yazınız için! Kendinize dikkat edin Sayın Süleyman Tutu, Bursa'ya da kucak dolusu sevgi ve saygılar...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Mehmet

Yer (City):
Muğla

Tarih (Date):
19 Mayıs (May) 2007, Cumartesi (Saturday)
12:58

Alıntı Yap (Use Quotation): Mehmet

Cevdet abi öncelikle bu olağanüstü arşivciliğinden dolayı seni kutlar sonra da selamlarımı iletirim.Kendi başarılarını sitende yayınlamışsın,güzel ama sana gelen e-mailleri ve kısa mesajları neden sitene koyduğunu anlayabilmiş değilim.Araştıracak fazla zamanım olmadığından bu sorunun sorulmuş olup olmadığını bilmiyorum.Ve ayriyeten bu kısa mesaj ve mailleri sitede yayımlayarak kişilerin özel haberleşme haklarına tecavüzde bulunmuş oluyorsun.Ve yalnış hatırlamıyorsam bu kanunlar karşısında bir suç.Seni sadece uyarmak istedim.Amacım eleştirmek değildi.

Çok güzel işler yapıyorsun,helal olsun.Başarılarının devamını diliyorum

Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
serkan bal

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
15 Mayıs (May) 2007, Salı (Tuesday)
11:47

Alıntı Yap (Use Quotation): serkan bal

bir türk olarak gurur duydum..hepimiz cevdet kızıl ız..senin gibi değerlerin çoğalması dileğiyle.. türkiye nin sana ihtiyacı var..
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
Süleyman Tutu

Yer (City):
Bursa

Tarih (Date):
12 Mayıs (May) 2007, Cumartesi (Saturday)
13:02

Alıntı Yap (Use Quotation): Süleyman Tutu

Cevdet Bey, sitenize tavsiye üzerine geldim ve kendime örnek alabileceğim, ilerideki hayatıma ışık tutabilecek bir insanla karşılaştım. Başarılarınız ve hayattaki azminiz eminim ki ben ve benim gibilere çok yardımcı olacaktır. Sitenizi daha da genişletmenizi diler, bizlere günlük hayatınızla ilgili de bilgi vermenizi rica ederim.
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
08 Mayıs (May) 2007, Salı (Tuesday)
17:24

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): p.tğm
Yaptığın işlere lafım yok ama mardindeki takdir belgelerini ordan kaldır. 1-Sen orda bilgisayar başında sıcak koltuğunda YAZICILIK yaparken biz senden 50 km ilerde kızıltepede hergün farklı dağda tepede çatışıyoduk ki senin gibi 4 tane üniversite mezunu asteğmenlerle beraber. 3 mermi atmadan askerlik başarım diyemezsin.


Merhabalar Piyade Teğmen,

Evvela size website hoşgeldin diyor, sizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Görüyorum ki askerlik hizmetim esnasında bana verilen takdir belgesini yayınlamama bir eleştiri getirmişssiniz. Eleştirinize saygılıyım, içinde hakaret geçmedikten sonra bence bir sorun yok. Yalnız, izin verirseniz eleştirinize de bir cevap vermek isterim. Nasıl eleştirmek sizin hakkınız ise, yanıtlamak da benim hakkım diye düşünüyorum.

Bu konuda değinmek istediğim ilk nota şudur ki ben askerlik hizmetim esnasında almış olduğum takdir belgesini sitemde yayınlıyorum, çünkü bu belgeye değer veriyorum. Zira bahse konu olan belge T.C. Kara Kuvvetleri Komutanlığı gibi çok saygın bir kurumdan alınmıştır. Burada sıradan bir kurumdan bahsetmiyoruz. Takdir belgesini siteme koymamın birinci nedeni budur.

Bu arada bu belgeyle ilgili olarak bir takım yanlış tespitlerde bulunduğunuzu düşünüyorum. Dikkat ederseniz ben sadece takdir belgesini yayınlıyorum, ben çok çok iyi silah kullanan, bomba atan ve savaşan bir askerim demiyorum. Zaten T.C. Kara Kuvvetleri tarafından verilen takdir belgesine baktığınızda bunun yazıcılık görevimde gösterdiğim üstün performans nedeniyle verildiğini görebilirsiniz. Bahsettiklerimin aksini düşünmek yada iddia etmek zaten mantıklı bir iş olmayacaktır. Örnek vermek gerekirse, sizin şu anda yapmakta bulunduğunuz faaliyetlerin de çok ötesinde ülkemiz için savaşlarda görev almış ve şehit, gazi olmuş birçok askerimiz vardır ki herhangi bir belge almamışlardır zamanında. Şimdi ben kalkıp bu durumda "Ben onlardan daha iyiyim" mi diyeceğim? Lütfen belgenin yer aldığı sayfaya dikkatlice bakın, bu şekilde bir ibare var mı?

Bunların yanında ben sizin yaptıklarınıza çok büyük saygı duyuyorum. Ben de bildiğiniz gibi Mardin'de, sınır kentinde ve doğuda askerlik yaptım. Dolayısıyla Kızıltepe'nin de nasıl bir yer olduğunu gayet iyi bilirim. Size kesinlikle müteşekkiriz. Fakat ben ve benim gibi yazıcı olan birkaç arkadaşım kesinlikle bahsettiğiniz kadar kolay koşullarda askerlik yapmadık. Yazıcılığın yanında spor da yaptık, dağa da çıktık, intikale de gittik, üstüste saatlerce nöbet de tuttuk. Uyuma şansı bulamadığımız günler çok oldu, yada ayaklarımızın günlerce botların içinde kalmasından dolayı yaralandığı günler... Hatta teskere alacağımız son gün geceyarısı 2'ye kadar çalıştık, son görevlerimizi tamamladıktan sonra geceyarısı 4'e kadar bavullarımızı topladık. Sabah 6'ya kadar uyuyup teskeremizi aldıktan sonra evlerimize doğru yola çıktık. İsterseniz arkadaşların e-mail adresini yada tel.lerini vereyim, onlarla da görüşün bana inanmıyorsanız. Yine de Mardin'de askerlik yapmanın ne olduğunu siz benden daha iyi bilirsiniz.

İlaveten ben herkesin ordumuza çok farklı bir biçimde katkıda bulunabileceğini düşünüyorum ve askeriyenin takdir belgesi verme uygulamasını sonuna kadar destekliyorum. Eğer bir kişi iyi yazıcıysa, iyi yemekhaneciyse, iyi eğitim çavuşuysa...vs. neden ödüllendirilmesin? Hepsi ülkelerine farklı bir şekilde hizmet ediyor demektir. Üstün performansı ödüllendirmek çok büyük bir motivasyon ve çeşitli faydalar sağlayacaktır. Özellikle işletme eğitimi almış ve de halen almakta olan bir birey olarak bu şekilde düşünmekteyim. Belki biraz haddimi aşacak, ancak ben mümkünse askeriyenin motivasyonu arttırıcı ödüllendirme sisteminin daha da geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi taraftarıyım.

Artı, ordu beni iyi ve hızlı bilgisayar kullanmamdan ötürü yazıcı yapmışsa benim günahım nedir? Bunda ben mi suçluyum? Hem verilen görev ve sorumluluğu yerine getirmemek de söz konusu değildir, bunu çok iyi bilirsiniz.

Üstelik, bahse konu olan takdir belgesini bana T.C. Kara Kuvvetleri layık görmüşse, bundan sonra neden hala bunun tartışmasını yapıyoruz?

Bir de dikkat ederseniz önceki mesajımde ülkemizde akademisyenlere gereken önem ve saygının gösterilmediğinden bahsetmiştim. Bence maalesef yine aynı şeye tanıklık ediyoruz. Ne yazık ki metninizin bir takım yerlerinde şahsıma emir kipiyle hitap etmenize üzüldüm. Ben kesinlikle ülkemizde hala eleştirinin tam olarak nasıl yapılması gerektiğini öğrenemediğimizi düşünüyorum. Üslup çok önemlidir. Hatta aslında vurguladığım husus, herkesin herkese hitap ediş tarzını kapsamaktadır.

Son olarak, siz de gayet iyi bilirsiniz ki ordumuzun bünyesinde epey bir asker bulunmasına karşın gerek acemi birliğinde, gerekse usta birliğinde, toplamda en az iki defa olmak üzere atış talimleri yaptırılır. Ben kısıtlı imkanlara rağmen bu konuda iyi olduğumuzu düşünüyorum. Belki sizin kadar iyi silah kullanamam, usta nişancı olamam, fakat mermi atmamak, bu konuda eğitimsiz olmak şeklindeki bir durumun şahsım adına geçerli olduğunu söylemem imkansızdır.

Şimdi o zaman bana duyduğunuz bu öfke niye? Herhalde toplum olarak en büyük düşmanımız yine kendimiziz, aynen bizleriz...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
07 Mayıs (May) 2007, Pazartesi (Monday)
08:26

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Ziyaretci
Tek kelimeyle muhteşem bir site ve içerik!

Çok emek harcanmış. Takdir ediyorum.

Selamlar, saygılar.


Sayın Ziyaretçi,

Asıl ben size emeğime saygı gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Eğer sizin gibi dostlarımızın sağladığı motivasyon ve teşvik olmasaydı site zaten bugünlere kadar asla ulaşamazdı. Sitemle aslında zamanım azlığı nedeniyle çok fazla ilgilenemiyorum. Doktora, 2.yükseklisans, asistanlık, kitap ve makale yazma çalışmalarım gibi birçok faaliyeti aynı anda zamana karşı yarışarak sürdürmekteyim. Daha öğrenecek ve tecrübe edecek birçok şeyim de var, çok çalışmak ve sabretmek gerekiyor. Ama tabi akademisyenlere gereken önem ve saygının gösterilmediği ülkemizde insan bazen de kendi kendine düşünüyor... Niçin?... Kimler için? Yine de ben sadece sizin gibi iyi insanlar için en azından şimdilik yoluma devam ediyorum, sizlere layık olmaya çalışacağım. Saygı ve sevgilerimle...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
p.tğm

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
07 Mayıs (May) 2007, Pazartesi (Monday)
04:47

Alıntı Yap (Use Quotation): p.tğm

Yaptığın işlere lafım yok ama mardindeki takdir belgelerini ordan kaldır. 1-Sen orda bilgisayar başında sıcak koltuğunda YAZICILIK yaparken biz senden 50 km ilerde kızıltepede hergün farklı dağda tepede çatışıyoduk ki senin gibi 4 tane üniversite mezunu asteğmenlerle beraber. 3 mermi atmadan askerlik başarım diyemezsin.
Yukarı (Up) Mail: levemtqaa.com         
 
Gönderen (Author):
Ziyaretci

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
05 Mayıs (May) 2007, Cumartesi (Saturday)
17:56

Alıntı Yap (Use Quotation): Ziyaretci

Tek kelimeyle muhteşem bir site ve içerik!

Çok emek harcanmış. Takdir ediyorum.

Selamlar, saygılar.
Yukarı (Up) Mail: lunatycus@yahoo.de         
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
24 Nisan (April) 2007, Salı (Tuesday)
17:23

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): hardware6214
Stupore! Amo questo luogo!:)))))))

(Astonished! I love this place!:)))))))


Hello hardware6214,

I am glad that you love my website and I am also proud to learn that this place is helpful for you in terms of information sharing. Hope you will continue visiting my website and increase your benefits. Pass my greetings to Italy and have a beautiful day...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
24 Nisan (April) 2007, Salı (Tuesday)
17:19

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): luisa
ooo! it's one of the best sites ever! :)


Greetings Luisa,

Thank you very much for your compliments and I am very happy to state that your words are a great source of encouragement. Take care and have a nice day...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
hardware6214

Yer (City):
Italy

Tarih (Date):
13 Nisan (April) 2007, Cuma (Friday)
15:23

Alıntı Yap (Use Quotation): hardware6214

Stupore! Amo questo luogo!:)))))))

(Astonished! I love this place!:)))))))
Yukarı (Up) Mail: hardware6214@yahoo.com    MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
luisa

Yer (City):
Italy

Tarih (Date):
11 Nisan (April) 2007, Çarşamba (Wednesday)
13:12

Alıntı Yap (Use Quotation): luisa

ooo! it's one of the best sites ever! :)
Yukarı (Up) Mail: luisa9998@yahoo.com    MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
09 Nisan (April) 2007, Pazartesi (Monday)
04:57

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Verona6285
Stupore! ho una sensibilità molto buona circa il vostro luogo!!!!

(I am astonished! Your place is a very good one!)


Greetings Verona6285,

Welcome to Cevdetkizil.com and thank you very much for these wonderful words! I have several visitors from all over Italy and your people are very good and motivating individuals. They always make me happy with their comments and push me to produce more. I see that my page is quite helpful for many and this is such a high feeling. Best wishes to all Italian friends! Take care and have a nice day Verona6285!
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetchess.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
09 Nisan (April) 2007, Pazartesi (Monday)
04:47

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): successmachine
bir cevdet kızıl kolay kolay yetişmiyor


Merhabalar successmachine,

Öncelikle size websiteme hoşgeldiniz diyor, sizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Kelimeleriniz için ise çok teşekkür ederim. Hala çevremizde sizin gibi kıymet bilen ve beşeri sermayenin değerini takdir edebilen arkadaşlarımızın olması son derece sevindirici. Bir cümle ile çok şey anlatmışsınız, umarım birçok kişi sizi örnek alır ve devlet ile toplumumuzu hep birlikte çok daha ilerilere taşırız. Tekrar sevgi ve saygılarımı sunar, iyi günler dilerim...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetchess.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
09 Nisan (April) 2007, Pazartesi (Monday)
04:41

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Cannavaro4263
Lo trovo piuttosto impressionante. Lavoro grande fatto..)

(Your site is impressive. You made a great job).


Hello Cannavaro4263,

Welcome to my website and thanks a thousand times for your nice words. You are really a very good person and it's people like you who motivate me. My page is frequently visited by your citizens and their feedback is a great source for my hard work and continual improvement. Again, thanks a lot and have a nice day Cannavaro4263... Pass my greetings to the beautiful and historical country of Italy!
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetchess.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
09 Nisan (April) 2007, Pazartesi (Monday)
04:33

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Google Fan
Nice site. Thanks.


Greetings Google Fan,

I am happy to learn that you enjoyed visiting my website. Thank you very much for your encouraging words! Take care and have a nice day...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetchess.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Verona6285

Yer (City):
Verona, Italy

Tarih (Date):
18 Mart (March) 2007, Pazar (Sunday)
19:44

Alıntı Yap (Use Quotation): Verona6285

Stupore! ho una sensibilità molto buona circa il vostro luogo!!!!

(I am astonished! Your place is a very good one!)
Yukarı (Up) Mail: verona6285@yahoo.com    MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
successmachine

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Mart (March) 2007, Pazar (Sunday)
09:14

Alıntı Yap (Use Quotation): successmachine

bir cevdet kızıl kolay kolay yetişmiyor
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
Cannavaro4263

Yer (City):
Italy

Tarih (Date):
17 Mart (March) 2007, Cumartesi (Saturday)
04:30

Alıntı Yap (Use Quotation): Cannavaro4263

Lo trovo piuttosto impressionante. Lavoro grande fatto..)

(Your site is impressive. You made a great job).
Yukarı (Up) Mail: cannavaro4263@yahoo.com    MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
Google Fan

Yer (City):
Google Lands

Tarih (Date):
15 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
08:47

Alıntı Yap (Use Quotation): Google Fan

Nice site. Thanks.
Yukarı (Up) Mail: google2465@yahoo.com    MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
15 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
07:28

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Pınar
]Siteye önyargıyla girdim.İlk gördüğümde çok komik ve anlamsız buldum onca gereksiz ayrıntıyı.Sonra gerçekten gıpta ettim.Açık konuşayım,ben de kendime ait böyle bir sitem olsun isterdim(Kim istemezdi ki...)Emek vererek kazandığınız tüm başarı sizindir ve bunları kendi sitenizde doyasıya paylaşmanız da son derece doğaldır.Bunlar,insan için bir gurur kaynağıdır.

Üreticiliğiniz ve samimiyetiniz takdire şayan...

Umarım sizin gibi değerli kişiliklere daha sık rastlar ve alışageldiğimiz üzere artık karşılaştığımız güzelliklerin gerçek olup olmadığına dair tereddütlerimizden kurtuluruz...

Tebrik eder,başarılarınızın devamını dilerim.

(Bir Edebiyat Öğretmeni)


Merhabalar Pınar Hanım,

Öncelikle size websiteme hoşgeldiniz diyor, sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Vakit ayırıp görüşlerinizi ve düşüncelerinizi belirttiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Sizin de bildiğiniz gibi hem şahsıma hem de siteme birçok övgü geldiği gibi, eleştriler de geliyor. Aslında eleştri almak da çok doğaldır, hatta sevindiricidir. Çünkü demokrasinin ve Cumhuriyet'in en büyük temel taşlarından bir tanesi ifade özgürlüğüdür, insanların fikirlerini serbest bir biçimde belirtmesidir.

Tabi ki bu konuyla ilgili olarak amaçsız, magazinvari, farklı niyetler taşıyan, yıkıcı karakterli, sürü psikolojisiyle ve hiç düşünülmeden yapılmış eleştriler de oluyor. Maalesef bazı kişiler kendileri hiç sorgulamadan sırf başka eleştrileri baz alarak eleştirebiliyor. Ne yazık ki yapılan eleştrilerin de çoğuna baktığımızda, birbirlerinin kopyası olmaktan, birbirlerini taklit etmekten öteye gitmediklerini görüyoruz. Ayrıca üzülerek belirtmekteyim ki bizim ülkemizde insanlar hala internette yazdıklarında herşeyde serbest olduklarını düşünüp etik kuralların çok dışında yazabiliyorlar. Oysa ki eleştrinin de bir üslubu ve adabı olmalıdır.

Herneyse, zaten benim ilgilendiğim eleştriler de bunlar değildir. Ben daha çok yapıcı eleştrilerle ilgileniyorum. Örneğin bazen sitemi ziyaret eden insanlar çok güzel fikir ve önerilerle gelebiliyorlar, sitemi zyaretçilerimin ve misafirlerimin görüşleri doğrultusunda geliştiriyorum. Yada insanlar ne zaman bana "Senin yazdığın makalede şu yönler eksik, şu şekilde ileriye yönelik geliştirebilirsin" veya "Yazdığın kitabı şu şekilde daha verimli hala getirebilirsin"..vb. gibi eleştrilerle gelirlerse, o zaman dikkate alırım. Aksi halde bilimsel ve yapıcı olan eleştriler dışındaki eleştrileri zaten dikkate almıyorum. Karneler, Sertifikalar, Google Groups, Yahoo Groups, Öğrenci Mektupları, Diğer gibi bölümler hakkında sırf dikkat cekme amaçlı yapılan eleştriler benim ilgi alanım içerisinde değil. Çünkü maalesef çoğu kişi bu bölümleri benim elde ettiğim başarılara ulaşamayacaklarını düşünerek eleştiriyorlar. Oysa ki ben birçok kez söyledim, çalıştıktan, sabrettikten ve azmettikten sonra her başarı gelir ve kazanılır. Asla geç kalınmş da değildir. Ama bizde herkes çok çabuk başarılı olmak, kısa yoldan köşeyi dönmek istiyor. Örneğin benim bu noktaya gelmem yoğun bir çalışmanın ve yüksek bir temponun sonucu. İlk başlarda çok çalışmama rağmen sonuç alamadığım da oldu, ama zamanla çalışmanın meyvesini alıyor insan. Bu alışkanlığımızdan vazgeçmeliyiz diye düşünüyorum.

Sitem gerçekten de ilk bakıldığında garip gelebilir, yadsınabilir. Çünkü Türkiye'de bu şekilde başka bir site yoktur. Bunun sonucunda da zaten demin bahsettiğim gibi eleştriler ve övgüler de çok oluyor. Belki de farklı bir site olduğundan Türkiye'de ilk adımda önyargıya hedef olabilyor. Oysa ki sitemin ayrıntılı olması benim samimiyetimin bir sonucudur. Ben ne isem oyum.

Ayrıca söylediğim gibi, daha önce birçok kez tekrar ettiğim üzere burası benim kişisel sitemdir. Bu nedenle kimseye hesap verme, açıklamada bulunma zorunluluğum da yoktur. Beğenmeyenler girmezler olur biter. Bu siteye reklam almıyorum, reklamını bir yerde yapmyorum, insanların açılış sayfası yada gazetelerinin birinci sayfası da değil. O zaman sorun nedir? Benim felsemde her zaman başarı, küçük de olsa büyük de olsa başarıdır ve bu başarılardır ki, gelecekte daha da başarılı olmaya bizi iterler. Evet, geçmiş geçmişte kalır ve her zaman bugüne, önümüze bakmalıyız. Bunu kabul ediyorum, ancak hiçbir zaman da geçmişimizi, sahip olduklarımızı unutmamalıyız. Çünkü bunların hepsi bizim için büyük azim ve başarı kaynaklarıdır.

İlaveten, insanlar eleştirmeden önce iyi bir araştırma yapmalıdır. Dünya üzerinde benim sitem gibi çeştli siteler mevcuttur, ancak orada hiçbiri eleştri almamaktadır. Neden? Çünkü insanlar tek tip ve seri üretim şeklinde değil, farklı kişilikler olarak yaratılmıştır. Dolayısıyla tekdüze olmamak, farklı olmak diğer ülkelerde çok doğal karşılanır. Zaten siz de görüyorsunuz ki siteme sadece Türkiye'den değil İtalya ve Almanya gibi ülkelerden de birçok kişi giriyor. Ancak bu ülkelerde hiçkimse yıkıcı ve anlamsız eleştrilerde bulunmuyor.

Belki de bazılarının Cevdetkizil.com'u mantıksız bir şekilde, hangi amaca hizmet ettiği anlaşılamayan bir biçimde eleştirmesi de Cevdetkizil.com'un taklit edilemez özelliğinden gelir. Çünkü bu site benim hayatımı anlatıyor ve yansıtıyor. Taklit edilebilmesi için insanların benim kazandığım başarıların aynısını kazanması ve tüm yaşamları boyunca çok düzenli, titiz ve iyi bir arşivcilik alışkanlığına sahip olması gerekir. Halbuki şu sözlükler, forumlar, arkadaş ve sevgili bulma siteleri ne de güzel birbirinin kopyası değil mi? Sağladıkları orjinallik nedir? Yaratıkları fark ve katkı nedir? Sıfırdır.

Son olarak bizim ilerleyememizin en büyük nedenlerinden biri de bence kendi içimizde birlik olmaması. Eğer beni Türkiye'den değil de İtalya'dan ve Almanya'dan daha çok kişi destekliyorsa bu çok düşündürücüdür. Bizde maalesef toplum insanı tekdüze ve standart olmaya zorluyor. Farklılıklara ve değişikliklere, orjinalliğe tahammül edemiyorlar. Oysa ki unuttukları husus bazılarının zaten tüm hayatları boyunca yalnız yürümeye alışkın olduğudur.

Birbirimize çelme takarak, ayağımızı kaydırarak bir yerlere varamayız. Yurtdışında da yaşamış ve eğitim görmüş birisi olarak oralarda bakış açısının çok farklı olduğunu belirtmeliyim. Bizim haricimizdeki yerlerde herkes çevresindekilerin iyi olmasını ister. Çünkü çevremizde ne kadar iyi insan var ise biz de o kadar gelişir ve ilerleriz. Oysa çevremizdekiler bizden zaten kötüyse bir katkı sağlamamız, ilerlememiz mümkün değildir. İşte bu yüzden yurtdışında insanların önü her zaman açılır ve toplumda br bütünlük, destekleme söz konusudur. Bu konu o kadar önemlidir ki yüksek kalitedeki çevremizin bize kattığı olumlu avantajlar literatürde "positive externalities" olarak yerini almıştır.

Bana ve siteme yıkıcı eleştride bulunanlar bir kez daha kendilerine sorsunlar: "Benim sıradan biri olmam mı yoksa her zaman azimli, kendini geliştiren ve üreten biri olmam mı ileride toplumumuz ve çocuklarımız için daha faydalı olacaktır?"

Herneyse Pınar Hanım, daha fazla yazmayayım en iyisi      Bunlar saatlerce tartışılabilecek ve daha çok çeşitli konularla (eğitim, medya, kültür..vb.gibi) bağlantılı olan mevzular. Bu nedenle şimdilik burada noktayı koyalım.

Tekrar sitemi ziyaret ettiğiniz ve görüşlerinizi bildirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bir meslektaşınız olmaktan son derece mutlu ve gururluyum!

Sevgi ve Saygılarımla,

(Bir İşletme Öğretim Görevlisi)
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
15 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
05:46

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): italia8460
mmm.. nice design, I must say..


Hello italia8460,

Thanks for visiting my website and writing on this guestbook. I was especially happy to read that you liked the design of my page, thank you very much. I like all the visitors from your country, Italy. They are all very good and respectful people. Take care and have a nice day italia8460...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
15 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
04:14

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Tempo
Luogo molto buon:) Buona fortuna!

(A very good place :) Good luck!)


Hello Tempo,

Thank you very much for your wishes. It's such a pleasant feeling for me that, my website is being visited by numerous guests from Italy. I really love their input and opinions. Yours is no different. I am honored to have you as my visitor. Take care and I wish you a very nice day Tempo. My salutes to all friends in Italy!
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
15 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
04:07

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Italiano
]luogo interessante, soddisfare interessante, buon!

(interesting place, good!)


Greetings Italiano,

Thank you very much for visiting my website. I owe you for your kind treatment and beautiful words. As you can see, my page has several visitors from Italy and I enjoy reading their comments. Have a nice day Italiano, take care and pass my greetings to your friends and country.
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
15 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
03:09

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Ein Deutscher
]Dein Aufstellungsort verdient nur gute Woerter. Danke.

(Your place earns only good words. Thanks).


Hello Ein Deutscher,

I am really fond of your support. To speak honestly, you are very encouraging. I hope we can meet sometime in Turkey or Germany. Your words about my website did make me very joyful. By the way, I have answered your message in English, not in German, sorry for that. It has been a long time since I practiced German, however, be sure that I will also improve my German seriously in the future. Take care and my greetings to Germany!
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
15 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
02:58

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): ...
Lavoro eccellente! ..ringraziamenti per le informazioni..realmente lo apprezzo: D

(Excellent job! Thank you for the information. I really appreciate it: D)


Greetings my friend,

Thank you very much for your words. I am more than happy to learn that information provided in my website was beneficial for you. I will present much more information in the near future for your convenience. It's your compliments which highly motivate academicians like me. My greetings to the beautiful country of Italy!
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yaho.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
15 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
02:43

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): ...
Chi ha fatto questo? E un buon posto per trovare le informazioni importanti!:)

"Who has made this? And a good place in order to find the important information!:)"


Hello my friend,

I am the webmaster of this website. So I have made this :) Thank you very much for saying that my website is a good place in order to find the important information. I am glad you liked it. Pass my greetings to Italy!
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
italia8460

Yer (City):
italia

Tarih (Date):
12 Mart (March) 2007, Pazartesi (Monday)
18:55

Alıntı Yap (Use Quotation): italia8460

mmm.. nice design, I must say..
Yukarı (Up) Mail: italia8460@yahoo.com    MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
12 Mart (March) 2007, Pazartesi (Monday)
08:27

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Ahmet
Arkadasim,
seni basarilarindan dolayi en icten dileklerimle kutlarim. Bir arkadasim kafasinca gir gir mahiyetinde senin Websitesinin linkini yolladi. Siteni inceledikten sonra tek söyleyebilecegim basarilarindan ve azminden dolayi seni takdir ettigimdir.Türkiyede keske herkes senin gibi olabilse. Umarim türkiye senin gibi insanlarin degerini bilr. Okuduklarini ve bildiklerini paylastigin sürece daha iyi anlasilirsin. Bu Websitesi ile bir nebze olsun bunu yapmaya calismissin umarim etrafindaki insanlarada faydanin dokunabilmesi icin elinden geleni yapiyorsundur. Siraladigin basarilarini neden burada yayinladigin icin sorgulayanlar var. Herhalde basarilarinin türkiyede ne devlet tarafindan nede insanlar tarafindan takdir edilmedigini gördügün icin olsa gerek diye düsünüyorum. Hem sonra insanin basarilarini sergilemesi gayet normal birsey. Insanlar elestireceklerine senin yapabildiklerinin onda birini yapsinlar oda kafi.

Basarilarinin devami ile saglikli ve mutlu bir hayat dilerim.

Saygilarimla,

A.Sitti


Sayın Ahmet Sitti,

Öncelikle tebrikleriniz için çok teşekkür ederim. Ülkemizde hala sizin gibi geniş görüşlü ve farklı açılardan bakabilen, sürü psikolojisi ile hareket etmeyen bireylerin varlığından haberdar olmak son derece sevindirici.

Eleştriler hususuna gelirsek, sizin de çok rahat bir şekilde fark edebileceğiniz üzere gelen bahse konu olan yıkıcı eleştrilerin hepsi anlamsız noktalar üzerine odaklanmakta. Örneğin satranç screenshotları, karneler, diğer bölümü, sertifikalar, mektuplar...vs. gibi sayfalar hakkında hangi amaca hizmet ettiği anlaşılamayan basit eleştriler var. Ancak bu eleştrileri yönelten insanların hiçbiri kalkıp da "Cevdet, senin yazdığın makalenin şu kısmını bu şekilde geliştirirsen iyi olur", "Yazdığın kitaba bunu eklersen iyi olur", yada "Cevdet, senin şu yönlerin çok iyi ve bu hususlarda başarılısın, ama x y z yönlerini de geliştirmelisin" demiyor. Maalesef bahsettğiniz eleştrileri yönelten kişilerin hepsi bilimsel ve yapıcı eleştrilerden ziyada anlamsız şeylere takılıyorlar. İlaveten bu kişilere göre insanlar ya tamamen beyaz, yada tamamen siyah. Bu vesileyle gerçek amaçları da zaten ortaya çıkıyor. Bir başka değişle, kendi kendilerini ele veriyorlar. Haliyle, benim de magazinvari eleştrilerde bulunanları, şov yapma ve dikkkat toplama niyeti içerisinde bulunan kişileri dikkate almam mümkün değildir.

Ben websitem ile olabildiğince bildiklerimi ve okuduklarımı paylaşmaya çalıştım. Gerçek yaşamımda da elimden geldiğince herkese yardım ederim. Zaten beni bilenler de bu tip eleştrilere asla prim vermiyor, gülüp geçiyorlar.

Başarılarımı websitemde yayınlama konusuna gelirsek, ben bunda garip birşey görmüyorum. Sonuçta ben kimseyi siteme girmeye zorlamıyorum. Sitemde ahlak kullarına ve yasalara aykırı birşey de yok. Bu site insanların açılış sayfası yada gazetelerinin, dergilerin kapak sayfası da değil. O zaman neden insanlar bu kadar ilgileniyor yada amaçsız eleştrilerde bulunuyor anlamak mümkün değil. Herhalde kendi websitemi arzu ettiğim şekilde dizayn etmek hakkımdır.

Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi, insanlar beni eleştrmek için harcayacakları vakti keşke çevrelerine ve ülkelerine faydalı olmak için harcasalardı... Ama söylediğim gibi, zaten bahsettiğimiz eleştrileri ne tip insanların yaptığı da belli. Birşeyler üreten, ortaya koyan ve yaratan insanlar zaten bu eleştrileri yapmıyor ve yapmaz da.

Son olarak tekrar çok teşekkür ederim Sayın Ahmet Sitti. Ben de size sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim. Umarım toplumumuzda sizin gibi insanların sayısı hızla artar. Kendinize dikkat edin, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
12 Mart (March) 2007, Pazartesi (Monday)
02:25

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Uğur YÜCEL
cevdet nasılsın nası gidiyor kizilmeydandaki resmin cok guzel cikmis bir gun ben sen ali hep beraber ii bir moskova gezisinden sonra kizil meydabda guzel bi hatira fotografi cektiririz. aliye selamlar


Merhaba Uğur,

Nasılsın dostum? Rusya'da işler nasıl gidiyor? Türkiye'ye ne zaman geleceksin? Buraya gelmeden önce söyle de herkese haber vereyim, şöyle güzel bir İstanbul turu yapalım. Bu arada Kızıl Meydan'daki resmimi beğendiğine sevindim. Sitemi ziyaret eden bazı değerli arkadaşlar fotoğraf galerisi eklememi önermişti, ben de kendilerinin bu fikrini çok isabetli bularak uygulamaya koydum. Aslında bu fikre site ziyaretçilerinden Neslihan Hanım'ın önderlik ettiğini ve ilham kaynağı olduğunu söylersem de yanlış olmaz açıkcası. Bu vesileyle Neslihan Hanım'ı da tekrar anmak ve kutlamak doğru olacaktır. Neyse, ama yıkıcı eleştride bulunanlar yine bir kulp buluyor, o ayrı :) Bazıları ne olursa olsun anlamsız bir şekilde eleştirmeyi alışkanlık edinmiş.

Uğur kardeş, Ali'ye de selamını ilettim. O da çok selam söylüyor. Ben bu yaz kesin tatil yapmak istiyorum açıkcası. Büyük ihtimalle USA'da olacağım bir süre, ancak Rusya'ya da gelmek isterim. İnşallah olur, neden olmasın ki... Açıkcası dinlenmeye belirttiğim gibi azami derece ihtiyacım var bu yıl. Çünkü geçen sene askerdeydim. Ondan sonra da hiç dinlenmeden işe başladım, arkasından sertifika programları, makale yazma, doktoraya ve 2.yükseklisansa başlama, ek işlerim...vs. derken neredeyse 1 yıldır haftasonum da kalmadı. Yani gelirsem Moskova'nın altını üstüne getirelim, iyice eğlenelim abi :) Bakalım, Ali de işlerini ayarlayabilirse gelecek. Son olarak tabi ki hatıra fotoğrafı da çektiririz Kızıl Meydan'da, çok güzel olur kesinlikle. Ancak bir tane yetmez, geçmiş zamanların acısını çıkaracak kadar çektirmemiz şart :)

Şimdilik bu kadar Uğur kardeş, kendine dikkat et, ara sıra bizleri haberdar etmeyi unutma! Görüşürüz...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
12 Mart (March) 2007, Pazartesi (Monday)
01:42

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): ...
Lavoro grande con il luogo! Siete il padrone!

(Great job with the place! You are the master!)


Alıntı Sahibi (Quotation Owner): ...
Lavoro grande con il luogo! Siete il padrone!

(Great job with the place! You are the master!)


Greetings,

Thank you very much for your words my friend. I am very happy that you liked my website. Actually, I have put a great deal of effort on this page and it is nice to see that my place provides benefits to very valuable friends like you. Take care and have a nice day...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
12 Mart (March) 2007, Pazartesi (Monday)
01:05

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Merve G.N
Merhaba,
Öncelikle siteniz amacına ulaşmış.. Tebrik ediyorum.. Sizi eleştiren birkaç kişinin yazdıklarını okudum da, biraz muziplikle ''Hepimiz Cevdet' iz!'' diyesim geldi! :) Başarılar..


Merhabalar Merve Hanım,

Sitemi beğendiğinize sevindim. Çok teşekkür ederim. Biraz geç cevap verdiğim için de kusura bakmayın, epey yoğundum maalesef. Ne yazık ki sizin gibi değerli dostlarımıza bazen iş yüküm nedeniyle hemen cevap veremiyorum. Bu arada "Hepimiz Cevdet'iz!" sözü için de çok sağolun :) Belki de eleştrilere karşı aynı zamanda "Hepimiz üretkeniz ve çalışkanız" diye eklersek daha da doğru olacak :) Başarı dilekleriniz için de minnettarım, kendinize dikkat edin Merve Hanım, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Tempo

Yer (City):
Italy

Tarih (Date):
10 Mart (March) 2007, Cumartesi (Saturday)
07:39

Alıntı Yap (Use Quotation): Tempo

Luogo molto buon:) Buona fortuna!

(A very good place :) Good luck!)
Yukarı (Up) Mail: tempo1920@yahoo.com    MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
Pınar

Yer (City):
Samsun

Tarih (Date):
08 Mart (March) 2007, Perşembe (Thursday)
13:22

Alıntı Yap (Use Quotation): Pınar

Siteye önyargıyla girdim.İlk gördüğümde çok komik ve anlamsız buldum onca gereksiz ayrıntıyı.Sonra gerçekten gıpta ettim.Açık konuşayım,ben de kendime ait böyle bir sitem olsun isterdim(Kim istemezdi ki...)Emek vererek kazandığınız tüm başarı sizindir ve bunları kendi sitenizde doyasıya paylaşmanız da son derece doğaldır.Bunlar,insan için bir gurur kaynağıdır.

Üreticiliğiniz ve samimiyetiniz takdire şayan...

Umarım sizin gibi değerli kişiliklere daha sık rastlar ve alışageldiğimiz üzere artık karşılaştığımız güzelliklerin gerçek olup olmadığına dair tereddütlerimizden kurtuluruz...

Tebrik eder,başarılarınızın devamını dilerim.

(Bir Edebiyat Öğretmeni)
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
Italiano

Yer (City):
In qualche luogo in Italia

Tarih (Date):
04 Mart (March) 2007, Pazar (Sunday)
06:44

Alıntı Yap (Use Quotation): Italiano

luogo interessante, soddisfare interessante, buon!

(interesting place, good!)
Yukarı (Up) Mail: Giorgia_Palmas7656@yahoo.com         
 
Gönderen (Author):
Ein Deutscher

Yer (City):
Deutschland

Tarih (Date):
25 Şubat (February) 2007, Pazar (Sunday)
22:19

Alıntı Yap (Use Quotation): Ein Deutscher

Dein Aufstellungsort verdient nur gute Woerter. Danke.

(Your place earns only good words. Thanks).
Yukarı (Up)     MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
...

Yer (City):
Dall'Italia

Tarih (Date):
24 Şubat (February) 2007, Cumartesi (Saturday)
04:07

Alıntı Yap (Use Quotation): ...

Lavoro eccellente! ..ringraziamenti per le informazioni..realmente lo apprezzo: D

(Excellent job! Thank you for the information. I really appreciate it: D)
Yukarı (Up) Mail: bambini7338@yahoo.com    MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
...

Yer (City):
Italy

Tarih (Date):
22 Şubat (February) 2007, Perşembe (Thursday)
05:08

Alıntı Yap (Use Quotation): ...

Chi ha fatto questo? E un buon posto per trovare le informazioni importanti!:)

"Who has made this? And a good place in order to find the important information!:)"
Yukarı (Up) Mail: giorgia_palmas1811@yahoo.com  Web: www.abkorto.org/giorgia-palmas  MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
Ahmet

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
19 Şubat (February) 2007, Pazartesi (Monday)
08:14

Alıntı Yap (Use Quotation): Ahmet

Arkadasim,
seni basarilarindan dolayi en icten dileklerimle kutlarim. Bir arkadasim kafasinca gir gir mahiyetinde senin Websitesinin linkini yolladi. Siteni inceledikten sonra tek söyleyebilecegim basarilarindan ve azminden dolayi seni takdir ettigimdir.Türkiyede keske herkes senin gibi olabilse. Umarim türkiye senin gibi insanlarin degerini bilr. Okuduklarini ve bildiklerini paylastigin sürece daha iyi anlasilirsin. Bu Websitesi ile bir nebze olsun bunu yapmaya calismissin umarim etrafindaki insanlarada faydanin dokunabilmesi icin elinden geleni yapiyorsundur. Siraladigin basarilarini neden burada yayinladigin icin sorgulayanlar var. Herhalde basarilarinin türkiyede ne devlet tarafindan nede insanlar tarafindan takdir edilmedigini gördügün icin olsa gerek diye düsünüyorum. Hem sonra insanin basarilarini sergilemesi gayet normal birsey. Insanlar elestireceklerine senin yapabildiklerinin onda birini yapsinlar oda kafi.

Basarilarinin devami ile saglikli ve mutlu bir hayat dilerim.

Saygilarimla,

A.Sitti
Yukarı (Up) Mail: ahmetsitti@gmx.net    MSN: coyly@hotmail.com     
 
Gönderen (Author):
Uğur YÜCEL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Şubat (February) 2007, Pazar (Sunday)
10:47

Alıntı Yap (Use Quotation): Uğur YÜCEL

cevdet nasılsın nası gidiyor kizilmeydandaki resmin cok guzel cikmis bir gun ben sen ali hep beraber ii bir moskova gezisinden sonra kizil meydabda guzel bi hatira fotografi cektiririz. aliye selamlar
Yukarı (Up) Mail: ugurnih@hotmail.com         
 
Gönderen (Author):
...

Yer (City):
L'Italia

Tarih (Date):
16 Şubat (February) 2007, Cuma (Friday)
20:50

Alıntı Yap (Use Quotation): ...

Lavoro grande con il luogo! Siete il padrone!

(Great job with the place! You are the master!)
Yukarı (Up) Mail: interfaccia2048@yahoo.com  Web: www.usate348.org/interfaccia  MSN: ...  Yahoo: ...  ICQ: ... 
 
Gönderen (Author):
Merve G.N

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
15 Şubat (February) 2007, Perşembe (Thursday)
13:46

Alıntı Yap (Use Quotation): Merve G.N

Merhaba,
Öncelikle siteniz amacına ulaşmış.. Tebrik ediyorum.. Sizi eleştiren birkaç kişinin yazdıklarını okudum da, biraz muziplikle ''Hepimiz Cevdet' iz!'' diyesim geldi! :) Başarılar..
Yukarı (Up) Mail: nobetciler_tutun@yahoo.com.tr         
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
22 Ocak (January) 2007, Pazartesi (Monday)
11:33

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Merhabalar Neslihan Hanım,

Öncelikle mesajınıza geç cevap verdiğim için kusura bakmayın, ancak doktoradaki sınavlarım diğer meşguliyetlerime de eklenince ancak şimdi yazmak için fırsat bulabildim.

Yalnız şunu bilin ki mesajınızı ancak şimdi yanıtlıyor olsam da yazdıklarınız ve sunmuş olduğunuz eleştriler çok uzun bir süredir aklımda. Sizi şahsen tanımasam da yapmış olduğunuz eleştriler vasıtasıyla çok zeki bir kişi olduğunuzu hissediyor ve düşünüyorum. Dürüst konuşmak gerekirse mesajınızı okurken bir iç geçirdim, keşke bu insanı gerçek ortamda da tanısaydım, fikirlerinden faydalansaydım dedim...

Neslihan Hanım, yapmış olduğunuz eleştriler ve sunduğunuz fikirler tek kelimeyle mükemmeldi. Herşeyden önce eleştrinizi yapış şekliniz son derece ahlaki ve etik kurallar çerçevesinde. Ayrıca fikirlerinizi çok yaratıcı, organize ve gerçekci buldum. Lütfen yanlış anlamayın, bunları laf olsun diye söylüyorum. Fikirlerinizin ve eleştrilerinizin doğruluğuna o derece inandım ki hemen uygulamaya koydum bile. Örneğin "CV" ve "Öğretim Görevlisi Anket Sonuçlarım" sayfalarına hocalarımla, arkadaşlarımla ve dostlarımla çektirdiğim ve en beğendiğim fotoğraflar arasında yer alan 2 kareyi yerleştirdim. Yaptıktan sonra bu uygulamayı hem ben çok beğendim, hem de arkadaşlarım ve dostlarımdan aldığım yorumlar çok olumlu yönde. Gerçekten de çok teşekkür ederim.

Diğer tüm bölümlere de vaktim olduğu zamanlarda beğendiğim fotoğraflarımı koyacağım, hatta daha sonra ayrı olarak bir "Foto Galeri" sayfası da yaratmayı düşünüyorum.

Artı, okudugum kitaplar, izledigim filmler ve bunlar hakkindaki dusuncelerim,hosuma giden fotograflar,yazilar,siirler vs. ile ilgili bolumleri söylediğiniz gibi zamanla yapacağım, merak etmeyin. Burada yazmış olduklarınız, emeğiniz ve vaktiniz kesinlikle boşa gitmeyecek. Benim malum vaktim genelde pek olmuyor, aynı anda birçok şeyle uğraşıyorum, ancak tavsiye ve önerilerinizi zamana yayarak bir bir gerçekleştireceğimden şüpheniz olmasın. Tüm bu zengin öneri ve tavsiyelerinizden ötürü tekrar binlerce kez teşekkür ederim.

Bu arada bildiğiniz gibi hakkımda çok olumlu yorumlar yapanlar olduğu gibi önyargılı olanar da var. Sizin önyargılı olmamanıza çok sevindim.

Son olarak fotoğraflara karşı değilim, merak etmeyin :) Fotojenik bir insan olduğum söylenemez, ancak fotoğraflar ve resimlerle barışığım :)

Tekrar herşey için çok teşekkürler Neslihan Hanım! Kendinize dikkat edin, ben de size huzurlu ve sağlıklı bir hayat dilerim...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Neslihan

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
11 Ocak (January) 2007, Perşembe (Thursday)
16:25

Alıntı Yap (Use Quotation): Neslihan

Merhaba
Sitenizi yeni gordum,isminizi daha once hic duymamistim.Herhalde normal bir insan sizin basarilarinizi ya tebrik eder ve ya kiskanir.Ben tebrik edenlerdenim.Ama yine de aklima taklian bir soru(ve belki de sitenizle ilgili nacizane tavsiyelerim) var.
Sitenizin her bir kosesini ayrintili olarak incelemedim.Ama gorduklerim kadariyla basarilariniza(ozellikle sayisal olarak ifade edilebilen) ayrilmis bir site."Basarilarim" ifadesinin yer aldigi linklerden bunlara ulasmak normal ama neden "ilkokul hayatim","lise hayatim" ya da daha yakin zamanli "lisans hayatim", "yuksek lisans hayatim" gibi kisimlarda da sadece sayisal basarilariniza ait belgeler var?Oysa kisisel sitelerin bir cogunda basarilarla ilgili belgelerin yaninda,sahsi hayata dair fotograflar ve anilar da yer aliyor.Cok iyi bir arsivcisiniz.Bence sizin de sitenizde ailenizle,arkadaslarinizla,sevdiklerinizle birlikte oldugunuz zamanlara ait kareler yer alsa ya da okudugunuz kitaplar(ders kitabi degil tabii ki), izlediginiz filmler ve bunlar hakkindaki dusunceleriniz,hosunuza giden fotograflar,yazilar,siirler vs. ile ilgili bolumler de olsa guzel olmaz mi?Aklima gelenler bunlar...Bu size gelen bircok elestiriye engel olabilir bence.
Biliyorsunuz artik IQ ile birlikte EQ da onemseniyor,samimiyetle soyleyebilirim ki siteniz IQ'nuzu ispatliyor ama elestirilerin bircogu EQ'nuz hakkinda suphesi olan insanlar tarafindan olmali diye dusunuyorum.
Ziyaretci defterindeki okudugum bazi cevaplariniz olmasa idi belki kisiliginiz hakkinda daha onyargili olabilirdim ama yine de e-mail ile yansitalamayacak seyler bir fotograf karesi ile anlatilabilir.
Ama ben fotograflarimi paylasmaktan hoslanmiyorum derseniz ya da bu sitenin amaci bu degil derseniz,o zaman bunu belirtmelisiniz(mesela topic'de Cevdet Kizil'in Basarilarina ayrilmis bir sitedir,seklinde bir yazi bulunabilir)
Benden simdilik bu kadar:)
Huzurlu ve saglikli bir hayat dilerim...
Yukarı (Up) Mail: unexpected04@yahoo.com         
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
02 Ocak (January) 2007, Salı (Tuesday)
19:23

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Mustafa
]affınıza sıgınarak ..

Eğer bunca seyi para kazanmak adına yaptıysanız ve umdugunuzu bulamadıysanız ki bence bu kadar sey az para için yapılmaz .. Geçmiş olsun ..

yok eger içimden gelerek yaptım dıyorsanız .. Helal olsun ..

ben seyı merak ettım acaba daha sade bir insan olmak istediniz mi hiç ??Sevgili Mustafa Bey,

Öncelikle yeni yılınızı ve bayramınızı kutlarım. Umarım yeni yıl sizin için çok güzel ve mutlu geçer, tüm istediklerinize kavuşmanı dilerim.

Mesajınıza gelirsek, zaman ayırıp da yazdığınız için teşekkür ederim. Benim her türlü eleştri ve görüşe saygım sonsuz, yeter ki etik kurallar içerisinde ve ahlaki sınırlar dahilinde olsun. Sizin eleştrin bu kategoriye girdiğine göre, nasıl eleştride bulunacağınızı gayet iyi bildiğiniz için mesajınızı tüm saygımla cevaplandıracağım.

Kesinlikle tüm bunları içimden gelerek yaptım. Çalışmayı, birşeyler üretmeyi, insanlara faydalı olmayı, kendi geliştirmeyi ve eğitimi seviyorum. Boş durunca huzursuz oluyorum. Örneğin bazı insanlar beni almış olduğum sertifikalar nedeniyle ve de çok okuduğum için eleştiriyorlar (sitemin asla reklamını yapmadığımı, siteye kendi istekleriyle geldiklerini dahi unutarak), bunlar gereksiz ve değersiz diyorlar. Oysa ki ben tüm bunları yaparken eğleniyorum ve hayatımı yaşıyorum. Bir insan bilgisayar oyunu oynayarak yada chat yaparak mutlu olabilir, doğaldır, benim bunlara saygım ve anlayışım sonsuzdur. Ancak benim de zevk aldıklarım bunlar, kendimi denemek, bilgimi ölçmek, eğitimimi sürdürmek ve sınavlara girmek. Uğraşlar burada farklı olabilir, ancak alınan zevk eşdeğerdir. Zaten zevk almasam, içimden gelerek yapmasam tüm bunları yapamazdım sanırım. Benim için bunlar külfet değil, mutluluk. Ayrıca ben kendimi geliştirmezsem, eksiklerimi kapamazsam öğrencilerim ne olacak? Onları kim yetiştirecek? Onlara en iyi eğitimi verebilmek için kendi alanımda çok iyi olmalı, tüm eksiklerimi kapamalıyım.

Para konusuna gelince, benim için para pek de önemli değil. Daha önce de bana bu soru birkaç kez soruldu, ne kadar para kazandığımı kesinlikle kimseye söyleyemem, prensibimdir. Ancak bence para birinci hedefimiz olmamalı. Hele de eğer benim gibi bir öğretim görevlisi, araştırma görevlisi hoca iseniz hiç olmamalı. Çünkü biz mesleğimizi gerçekten de severek yaparız ve paradan önce gençliğin iyi bir şekilde yetiştirilmesini hedef alırız. Bizim görevimiz budur ve biz bunun için varız. Ayrıca aldığım paradan da memnunum. Evet bir hayli çalışıyorum, ama hakkımı yine de aldığıma inanıyorum. Hem gencim, çalışmak problem olmamalı. Allah'a şükür bir sakatlığım yada sağlık problemim yok, o zaman tabi ki kapasitemi ve gücümü sonuna kadar kullanmalıyım bence. Son olarak bence para kazanılır, zamanla herşey olur, yeter ki sabırlı olmasını bilelim.

Bir de bana "Daha sade bir insan olmak istediniz mi hiç?" şeklinde bir soru yöneltmişsiniz. Aslına bakarsanız ben hala genel anlamda sade olduğumu ve öğrenilecek çok şeyin beni beklediğini düşünüyorum. Yine de bazı anlarda daha sade olmak istemiş olabilirim, nadirdir ama bazen istiyorum. Çok yorulduğumda yada stresli olduğumda bazen daha sade olmak istediğim oluyor. Ancak bence sonuçta ben buyum ve kişiliğimi, yaradılışımı değiştirmem mümkün değil. Evet, birçok şeyle aynı anda uğraşmak, yorulmak, strese girmek ve hepsini yetiştirmeye çalışmak kolay değil. Fakat düşünün bir kere, birçok planım, gerçekleştirmek istediğim hayal, yapmak istediklerim var, bunların hepsi için hergün boğuşuyorum, boş durmuyorum ve ucu ucuna da olsa yetiştiriyorum. İşte o zaman çok mutlu oluyorum. Uykusuz geçen geceler, tatlı stresler... Ancak sonunda kazanılan başarılar ve herşeyin ardarda tamamlanması... Bana kalırsa bunlar acısıyla tatlısıyla güzel şeyler. Ne derler bilirsiniz, herşey hayallerle başlar ve amacı olmayan insan yanaşacak limanı olmayan gemiye benzer. Bunlar benim hayatımda epey önemli sanırım...

Herneyse, sanırım tüm sorularınızı yanıtladım. Tekrar yeni yılınızı ve bayramınızı kutlar, saygılarımı sunarım Mustafa Bey. Kendinize dikkat edin, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 

Toplam Kayıt Sayısı (Total Records): 462 Toplam Sayfa Sayısı (Total Pages): 10
[««] [«] 1. 2.3.4. 5.6.7.8.9.10. [»] [»»] 
© 2006 Test Ziyaretçi Defteri Tüm Haklari Saklidir
MyDesign Ziyaretçi Defteri (Guestbook) v1.6