Test Ziyaretçi Defteri (Guestbook)
KAYITLAR (RECORDS)  |  DEFTERE YAZ (SIGN MY GUESTBOOK)
Gönderen (Author):
Mustafa

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
02 Ocak (January) 2007, Salı (Tuesday)
16:17

Alıntı Yap (Use Quotation): Mustafa

affınıza sıgınarak ..

Eğer bunca seyi para kazanmak adına yaptıysanız ve umdugunuzu bulamadıysanız ki bence bu kadar sey az para için yapılmaz .. Geçmiş olsun ..

yok eger içimden gelerek yaptım dıyorsanız .. Helal olsun ..

ben seyı merak ettım acaba daha sade bir insan olmak istediniz mi hiç ??

Yukarı (Up) Mail: pulmonalis55@hotmail.com    MSN: pulmonalis55@hotmail.com     
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
29 Aralık (December) 2006, Cuma (Friday)
09:07

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Harun
tebrik ederim çok başarılı birisiniz sizinle tanışmayı canı gönülden isterim bu zamanda bu kadar başarı pes doğrusu.


Merhabalar Harun Bey,

Tebrikleriniz için çok teşekkür ederim, hakikaten de altın kalpli bir insansınız. Ben de sizinle tanışmak isterim, çok sağolun. Umarım birgün gelir yüzyüze de sohbet ederiz.

Bu arada websitenizi de ziyaret ettim. Gerçekten çok sıcak ve samimi bir sayfa hazırlamışsınız. Umarım gelecekte daha da detaylandırırsınız.

Son olarak tüm İzmir'e selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Yeni yılınız ve bayramınız da kutlu olsun! Kendinize dikkat edin, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
29 Aralık (December) 2006, Cuma (Friday)
08:28

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Bülent ÇİÇEKSAY
Cevdet Bey Merhaba,
Aslında bu mesaj yerine size bambaşka şeyler yazmak için açtım bu sayfayı. Arkadaşım sizin sitenizi bana ulaştırdığında ilk önce çok güldüm, bu kadar abartmaya ne gerek var dedim kendi kendime. Sonra, belki de görüp görebileceğim en sağlam "arşivci" ve en "şeffaf" insan olabileceğinizi düşündüm. Takdir edersiniz ki, sizin yaptığınız gibi bir siteye rastlamak pek mümkün olmuyor, bu yüzden önceki düşüncelerim için özür dilerim. Sizi memleketin yüksek mertebelerinde görmek ümidiyle... Van'dan selam ve sevgiler.


Sayın Bülent ÇİÇEKSAY,

Öncelikle size kişisel websitem olan Cevdetkizil.com'a hoşgeldiniz diyorum. Yazınız hepimize çok büyük dersler verebilecek nitelikte. Kısa yazmışsınız, ancak mesajınızdan öğrenebileceğimiz birçok şey mevcut. Ben özellikle "Takdir edersiniz ki, sizin yaptığınız gibi bir siteye rastlamak pek mümkün olmuyor" cümleniz üzerinde durmak istiyorum. Çünkü vurgulamış olduğunuz şey hakikaten de önemli. Aslında insanlardan bazılarının websitemi garipsemesinin altında yatan nedenlerden biri de bu. İnsanoğlu standardizasyona, belirli kalıplara ve süregelmiş uygulamalara alıştığından bunlardan farklı bir şeyle karılaşınca yadırgayabiliyor. Hatta bence bu insanoğlunun genellikle değişime direnmesine de paralel bir husustur. İşte tüm bunlardan ötürü orjinal bir eserle karşılaştığımızla herşeyden evvel düşünmeliyiz, direkt yıkıcı eleştrilerde bulunmamalıyız. Tecrübe ettiklerimizin daima tekdüze şeyler olması gerekmez.

Ayrıca sağlam bir arşivci ve şeffaf oluşum konusundaki sözleriniz için de teşekkürler. Beni gerçekten de sağlam bir arşivci olarak nitelendirebilirsiniz, geçmişine sahip çıkan ve değerlerini koruyan bir arşivci. Sahip olduklarının kıymetini bilen birisi... Şeffaflığı da kesinlikle destekliyorum. Çünkü son derece temiz, dürüst ve de topluma yararlı insanların hepsi bizlere örnek olacak derecede şeffaftırlar aslında.

Son olarak dilekleriniz için de çok sağolun. Van'a maalesef bugüne dek hiç uğrayamadım, ancak askerliğini memleketinizde yapmış olan bir arkadaşım çok sık olarak Van'dan övgüyle bahsetmekte. Söz ettiğim arkadaşım aslında askerliğini 3 yıl önce yaptı, fakat hala Van'ın tarihi mekanlarını, insanlarını ve doğasını hayranlıkla anlatıyor. Ben de kendisinden etkilenmedim değil... Umarım Van'ı en kısa sürede ziyaret etmek kısmet olur. Yazınız için tekrar çok teşekkür ederim Bülent Bey, Van'a selamlarımı gönderiyorum ve sizin yeni yılınız ile bayramınızı şimdiden kutluyorum!     
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Harun

Yer (City):
İzmir

Tarih (Date):
26 Aralık (December) 2006, Salı (Tuesday)
06:10

Alıntı Yap (Use Quotation): Harun

tebrik ederim çok başarılı birisiniz sizinle tanışmayı canı gönülden isterim bu zamanda bu kadar başarı pes doğrusu.
Yukarı (Up) Mail: harun@harun.com  Web: harun.com       
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
25 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
13:03

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Deniz Yılmaz Sümer
Sayın Kızıl

Evvela sizi başarılarınızdan dolayı kutlarım. Özellikle satranç dalındaki başarılarınız ve azminizi görünce gözlerim doldu. Keşke bütün gençler sizin gibi Mustafa Kemal'in ideallerini kendi idealleriyle bütünleştirip ülkemizi ileriye götürse.

Ben Kayseri de ekmek fırını işletiyorum yıllardır. Bizim kız üniversiteyi bitirince bana bilgisayarını getirdi. Sağolsun öğretti etti şimdi baya iyiyim internet konusunda ve sizin sayfanızla karşılaştım.

Analar ne çocuklar doğuruyor. Benim ortanca oğlum Aytek'de, keşke sizler gibi olabilse. Bugün ona sizin sayfanızı gösterdim. İlkokuldan bu yana aldığınız başarılara bir bir baktık. İlkokulun ilk üç senesinin ilk döneminde de neden 12şer 13er gün okuldan ayrı kaldığınızı merak ettik. Bize başarınızı neye borçlu olduğunuzu söyler misiniz?

Büyük oğlan ve arkadaşları ekmek der fırında çalışıyor. O hiç internetten falan da anlamaz. İşi gücü oyun. yok iterative mi ne. Neyse karım çocuklarım bütün aile sizinle gurur duyduk ve başarılarınızın devamını temenni ederiz.

Saygılarımla

Deniz Yılmaz Sümer


Sayın Deniz Yılmaz Sümer,

Kutlamanız için çok teşekkür ederim, inanın benim için sözlerinizin değerini kelimelerle tarif etmek çok zor. Satrancı da çok sevdiğim ve satrançta başarılı olduğum doğrudur, benim en zevk aldığım uğraşlarımdan birisidir. Satranç oynarken herşeyi kafamdan silip bambaşka bir dünyaya dalabiliyorum, belki de bundan... O küçük ve 64 kareden oluşan satranç tahtasının bizleri bu denli engin okyanuslara sürüklemesi ne kadar da ilginç değil mi? Azmim ve başarılarım gözlerinizi doldurduysa ayrıca gurur duydum, çok sağolun.

Ayrıca sizin de çok güzel bir şekilde ifade ettiğiniz gibi Mustafa Kemal'in ideallerini kendi idealleriyle bütünleştirip ülkemizi ileriye götürmek her Türk gencinin görevidir. Ben sadece vazifemi yapıyorum diyebiliriz.

Bazıları için çalışmak ve birşeyler üretmek ineklik yada enayilik olarak tanımlanabilir, ancak ben hayatlarında iki tuğla üstüste koymamış bu arkadaşlara maalesef acıyorum. Umarım çok geç olmadan hayat onlara gereken dersleri verir ve en kısa sürede doğru yolu bulurlar.

Bu arada konudan konuya geçmek gibi olacak ama Kayseri'ye 2 yıl önce gitmişliğim vardır. Dürüst konuşmak gerekirse beklediğimden çok daha gelişmiş bir şehirle karşılaşmıştım, keşke ülkemizdeki tüm illerimiz Kayseri kadar hızlı ilerleyebilse ve de özellikle doğumuz ile batımız arasındaki fark kapansa... En büyük arzularımdan birisi bu. Kayseri'nin özellikle şehir merkezi baya moderndi, Erciyes Üniversitesi'nin kampüsü ise inanılmaz büyük ve burslu öğrencilere sağladığı imkanları çok güzel buldum. Kayseri'ye ait yemekler, başta mantı olmak üzere ise müthiş. Tarihi mekanlar azımsanamayacak derecede mevcuttu. Ayrıca Kayseri'ye bir eğitim fuarı için gittiğimi de belirteyim. Üniversitemin İşletme Bölümü'nü temsilen güzel ilinizde bulundum ve Kayserili öğrenciler hakikaten de fuara baya ilgi göstermişlerdi. Çok bilinçli öğrenciler vardı ve onları bilgilendirmek, onlarla sohbet etmek ve fikirlerimi paylaşmak çok muhteşemdi. Umarım Kayseri'yi ziyaret etme şansına tekrar sahip olurum.

Kızınızın üniversiteyi bitirişi konusunda da sizi tebrik ederim, bir baba olarak kızınızla çok gurur duyuyor olmalısınız. Ben bir baba değilim, ancak mutluluğunuzu tahmin edebiliyorum. İlaveten internete bu kadar kısa sürede vakıf olmanız dolayısıyla da sizi tebrik ederim. Değişime ve yeniliklere açık olmanız, teknolojisi takip etmeniz örnek davranışlardır.

Aynen kızınız gibi ortanca ve büyük oğlunuzla da gurur duyun. Ne güzel, çalışıyorlar ve alın terleriyle eve ekmek getiriyorlar. Bazı kişiler gibi dolandırıcılık, üçkağıtcılık, kanunsuzluk yapmıyorlar. İşte herşeyden önce bunu hatırlayarak evlatlarınızla gurur duymalısınız. Şu veya bu şekilde ülkemize hizmet ediyorlar, üretime katılıyorlar, boş oturmuyorlar.

Sonrasında, bana ilkokulun ilk üç senesinin ilk döneminde neden 12şer ve 13er gün okuldan ayrı kaldığımı sormuşsunuz. O yıllarda biraz motivasyon sorunu çekiyordum sanırım, ayrıca araya bazı rahatsızlıklarım girdi. Nedeni budur. Tabi ki keşke hep devam etseydim ve hiç gün kaçırmasaydım, ancak bazen herşey elimizde olmayabiliyor.

Başarımı neye borçlu olduğuma gelince, arkadaşlarıma göre sorunuzun cevabı bir kombinasyonun sonucu. Tüm dostlarım böyle diyor ve ben de katılıyorum. Çalışmak, mücadeleci bir ruh, azim, sabretmek, yenilgiyi kabullenmemek, dayanıklılık, iradeye hakim olmak, düzenli ve profesyonel bir yaşam, yaptıklarımdan zevk almak, kendimle barışık olmak, çok eğitimli ve geniş bir çevremin olması, gerektiğinde risk almak, kısa vadeli planların yanında uzun vadeli planlar da yapmak, çok fazla maddiyat odaklı olup sadece parayı düşünmemek, sürekli gelişim ve hayatboyu eğitime inanmak, ümidimi asla yitirmemek, değişik açılardan bakabilmek, mesleğimi çok sevmek, herkesi dinleyip birçok kişinin fikrini alsam da sonunda inandığım ve doğru olduğunu düşündüğüm şeyi yapmak...vs. En önemlileri bunlar sanırım, ancak zannedersem sonu da gelmez. Öyle ki tüm bunlar ve uygulamalarıyla ilgili rahat kalın bir kitap dahi yazılabilir.

Son olarak, karım, çocuklarım, bütün aile sizinle gurur duyduk ve başarılarınızın devamını temenni ederiz demişsiniz. Çok teşekkürler! TÜM BAŞARILARIM SİZLERE ARMAĞAN OLSUN.
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahpo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Bülent ÇİÇEKSAY

Yer (City):
Van

Tarih (Date):
25 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
09:02

Alıntı Yap (Use Quotation): Bülent ÇİÇEKSAY

Cevdet Bey Merhaba,
Aslında bu mesaj yerine size bambaşka şeyler yazmak için açtım bu sayfayı. Arkadaşım sizin sitenizi bana ulaştırdığında ilk önce çok güldüm, bu kadar abartmaya ne gerek var dedim kendi kendime. Sonra, belki de görüp görebileceğim en sağlam "arşivci" ve en "şeffaf" insan olabileceğinizi düşündüm. Takdir edersiniz ki, sizin yaptığınız gibi bir siteye rastlamak pek mümkün olmuyor, bu yüzden önceki düşüncelerim için özür dilerim. Sizi memleketin yüksek mertebelerinde görmek ümidiyle... Van'dan selam ve sevgiler.
Yukarı (Up) Mail: bciceksay@hotmail.com         
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
25 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
08:52

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Mehmet Emin TÜRKER
Merhaba Cevdet Bey

Öncelikle başarılarınızdan dolayı sizi gerçekten tebrik ederim sanki bu başarıyı siz değilde sanki ben kazanmışım gibi hissttim. Gerçekten Sitenin başında yazan Atatürk'ün sözündeki gibi yürümüş yorulmamış ve yılmamışsınız. Size çok küçük bir tavsiyede bulunmak isterim affınız sığınarak bence diplomalarınızı siteniz de yayınlamanız pek de iyi olmamış sizin açınızdan İnternet dediğimiz şey sadece Türkiyede Türklere mahsusu bişi olmamakla birlikte aramızda ve dünya üzerinde yarı yarıya art niyetli insan olacağını düşünürsek bence bi an önce bunları sitenizden kaldırın veya en azından her gelenin erişemeyeceği şekilde şifrelendirin haytınızın geri kalanın da da başarılar dilerim haddime düşmez belki ama sizi Türk milleti adına bir kezde ben tebrik etmek isterim.


Sayın Mehmet Emin TÜRKER,

Herşeyden önce sözleriniz ve övgü dolu kelimeleriniz nedeniyle size çok teşekkür ederim. Başarımı sanki sizin kazanmış gibi benimsemenize de inanın çok mutlu oldum. Zaten bu duygunuz ve düşüncenizde de çok haklısınız, çünkü hepimiz aynı gemideyiz, bu nedenle benim başarım kesinlikle ve doğal olarak sizin de başarınızdır. Keşke herkesin bakış açısı sizinkisi kadar engin olabilse...

İnternette diplomaların yayınlanması konusunda düşünce ve görüşlerinizi bizlerle paylaştığınız için de çok teşekkürler. Aslına bakarsanız diplomalarını internette yayınlayan benim haricimde birçok kişi mevcut. Hatta ve hatta benim için çok değerli olan ve vasıtasıyla ilkokul öğretmenimi andığım ilkokul sayfasına sahip İtalya'da siteler bile var. Zaten bizim farkımız da burada ortaya çıkıyor sanırım. Diğer ülkelerde insanlar yaratcılığa ve değişik websitelerine değer verip garip karşılamazken bizim ülkemizde insanlar tekdüze olmayan siteleri yadırgıyor ve eleştiriyor. Örneğin siz hiç bugüne kadar beni yıkıcı eleştrilere maruz bırakan bir yabancı gördünüz ve tanıdınız mı? Tam tersine, ziyaretçi defterimde de görüldüğü çok güzel sözler sarfetmişlerdir.

Diplomalarla ilgili olarak ayrıca birçok websitesi de mevcuttur ki parayla sahte diploma basmaktadırlar. İnsanlar isterlerse zaten buradan satın alırlar ve hatta almaktadırlar, bunu hepimiz biliyoruz. Ancak sonunda ne oluyor? Bu sahtecilik ve dolandırıcılık yapan insanlar kısa süre içerisinde kapının önüne koyuluyor, hileleri eninde sonunda ortaya çıkıyor. Çünkü isterlerse Harvard diplomasının kopyasını yapsınlar, gerekli bilgi ve donanıma sahip olmadan işlerinde başarılı olmaları imkansızdır.

Yine de ben bu hususu tekrar dikkate alacağım ve üzerine düşünmeye devam edeceğim. Hatta bahse konu olan hususu şu an beni destekleyen dostlarımız tarafından adıma açılan googlegroups'ta da tartışıyoruz:

http://groups.google.com/group/cevdet-kizil

İsterseniz siz de gruba üye olabilir, fikirlerinizi orada da belirtip tartışabilirsiniz. Grup tamamen özgür düşünce ve fikir paylaşımını destekleyen bir platformdur ve bahsettiğim gibi beni destekleyen çok değerli ve eğitimli insanlar tarafından kurulmuştur.

Son olarak dilekleriniz ve tebriğiniz için çok teşekkür eder, sizi saygı ve sevgilerimle selamlarım...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
25 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
06:55

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): mumtaz Soysal
Cevdet Bey,

Almis oldugunuz egitim turk milletinin ne kadar azimle calistiginin ve sonuda neler yapabileceginin bir belgesi olsa gerek, aldiginiz basari belgeleri gercek hayatta cok isinize yaradimi ve de su anki mesleginizde neredesiniz ve kac ytl maasla calistiginizi merak ettim.


Sayın Mümtaz Soysal,

Öncelikle websitem vasıtasıyla iletmek istediğim düşünceyi ve felsefeyi anlayabildiğiniz için çok mutlu oldum. Maalesef çok az insan bu algılama düzeyine ulaşabiliyor, çok az kişi standartlar dışına çıkıp değişik bir açıdan bakabiliyor. Sizin de gayet güzel bir şekilde belirttiğiniz gibi bizim kimseden bir eksiğimiz yok, hatta birçok artı yönümüz dahi var. Fakat ne yazık ki genelde az iş yapıp çok konşuyoruz. Konuşmaya ve yıkıcı eleştriye gelince herkes ortada, ancak iş çalışmaya ve başarmaya gelince yetersiziz. Oysa ki hepimiz azimle çalışsak, işimizi hak ettiği gibi layıkıyla yapsak ülkemizde çok şey değişir. Ancak maalesef kendimiz çalışmadığımız gibi çalışanları da engellemeye yönelik bir tavır takınıyoruz. Üretmeye ve gelişmeye çalışanlara çelme takmak, aşağıya çekmeye yeltenmek üzülüerek söylüyorum ki artık neredeyse kültürümüzün bir parçası oldu. Tüm bunlara rağmen hiç merak etmeyin, istesinler yada istemesinler Cevdetler her zaman varolacak.

Aldığım başarı belgelerinin çok işime yarayıp yaramadığını sormuşsunuz. Aslına bakarsanız ben bu başarı belgelerini daha yüksek maaş almak için, yada bir avantaj sağlamak için almadım. Herhangi bir beklentim hiçbir zaman olmadı. Aldığım bu belgeler, sertifikalar hep boş zamanlarımda zevkle uğraştığım ve elde ettiğim şeylerdir. Maddi bir getirisi olması şart değil, birçok insan için bunlarla uğraşmak bir külfet ve zorluk olabilir, bunları bir çıkar elde etmek için arzulayabilirler, ancak bu benim hobim gibi birşey. Gerçekten zevk alıyorum. Öğrenmek, beyin jimnastiği yapmak, kendimi sınamak ve eksiklierimi görmek büyük bir zevk ve mükemmel bir duygu. Zaten çok sevmesem bu kadar sertifika kazanmama da imkan yok, bunu siz de rahatça tahmin edebilirsiniz.

Şu anki mesleğimde nerede olduğuma ve kaç YTL maaş aldığıma gelince, ben şu an bir araştırma görevlisi hocayım. Ayrıca üniversitedeki bu görevimin haricinde diğer üniversitelerden öğrencilere iktisat, finans ve ingilizce dersler vererek hayatımı kazanıyorum. Sizin anlayacağınız, daha almam gereken çok yol, öğreneceğim epey birşey var. Zaten öğrenmenin ve kendini geliştirmenin de sonu yok. Asıl çekici olan da bu bence. İnsanın her zaman bir amacı, ulaşmak istediği bir liman oluyor. Mücadeleci bir ruhla savaşmak gibisi yok bence... Kaç YTL maaşla çalıştığımı ise söyleyemem, çok özür dilerim ancak bazı bilgilerim gizlidir. Bu konuda beni anlayışla karşılayacağınızı umuyorum. Hayatımla ilgili olarak birkaç soru vardır ve bunlara kesinlikle yanıt vermem. Son olarak belirtmek isterim ki maaş da benim için çok önemli değildir. Kimi insanlar lüks villalarda yaşamak, spor arabalar kullanmak ve çok para harcamak isteyebilir yada bundan hoşlanabilir, amaçları bu olabilir. Ancak benim amacım sürekli gelişim ve kendimi her zaman aşabilmektir, birisi bana kendi mesleğimle ve çalışma alanlarımla ilgili bir soru sorduğunda eksiksiz olarak cevap verebilmektir. Bana göre hayatın asıl amacı ve manası mutlu olmaktır, ben ise böyle mutlu oluyorum ve hayatımdan da son derece memnunum. Sizi sevgi ve saygılarımla selamlar, iyi günler dilerim...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
25 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
06:27

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): irfan
sen neymişsin be abi.?.
helal olsun.


Merhabalar Irfan,

Sozlerin icin cok tesekkur ederim. Ancak herseyin temelinde calismak yatiyor, aslinda herkes calisarak bu basarilara rahatca ulasabilir. Yeter ki irademize biraz hukmedebilelim, zevklerimizi gerektiginde dizginleyebilelim. Sen ve senin gibi bircok degerli dostumuzun destegi icin mutesekkirim, cok sagolun! Iste bu sekilde birbirimize destek olmali ve hep beraber daha yukarilara tirmanmaliyiz! Ayni gemide oldugumuzu unutmamaliyiz...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Deniz Yılmaz Sümer

Yer (City):
Kayseri

Tarih (Date):
21 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
16:47

Alıntı Yap (Use Quotation): Deniz Yılmaz Sümer

Sayın Kızıl

Evvela sizi başarılarınızdan dolayı kutlarım. Özellikle satranç dalındaki başarılarınız ve azminizi görünce gözlerim doldu. Keşke bütün gençler sizin gibi Mustafa Kemal'in ideallerini kendi idealleriyle bütünleştirip ülkemizi ileriye götürse.

Ben Kayseri de ekmek fırını işletiyorum yıllardır. Bizim kız üniversiteyi bitirince bana bilgisayarını getirdi. Sağolsun öğretti etti şimdi baya iyiyim internet konusunda ve sizin sayfanızla karşılaştım.

Analar ne çocuklar doğuruyor. Benim ortanca oğlum Aytek'de, keşke sizler gibi olabilse. Bugün ona sizin sayfanızı gösterdim. İlkokuldan bu yana aldığınız başarılara bir bir baktık. İlkokulun ilk üç senesinin ilk döneminde de neden 12şer 13er gün okuldan ayrı kaldığınızı merak ettik. Bize başarınızı neye borçlu olduğunuzu söyler misiniz?

Büyük oğlan ve arkadaşları ekmek der fırında çalışıyor. O hiç internetten falan da anlamaz. İşi gücü oyun. yok iterative mi ne. Neyse karım çocuklarım bütün aile sizinle gurur duyduk ve başarılarınızın devamını temenni ederiz.

Saygılarımla

Deniz Yılmaz Sümer
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
Mehmet Emin TÜRKER

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
20 Aralık (December) 2006, Çarşamba (Wednesday)
02:49

Alıntı Yap (Use Quotation): Mehmet Emin TÜRKER

Merhaba Cevdet Bey

Öncelikle başarılarınızdan dolayı sizi gerçekten tebrik ederim sanki bu başarıyı siz değilde sanki ben kazanmışım gibi hissttim. Gerçekten Sitenin başında yazan Atatürk'ün sözündeki gibi yürümüş yorulmamış ve yılmamışsınız. Size çok küçük bir tavsiyede bulunmak isterim affınız sığınarak bence diplomalarınızı siteniz de yayınlamanız pek de iyi olmamış sizin açınızdan İnternet dediğimiz şey sadece Türkiyede Türklere mahsusu bişi olmamakla birlikte aramızda ve dünya üzerinde yarı yarıya art niyetli insan olacağını düşünürsek bence bi an önce bunları sitenizden kaldırın veya en azından her gelenin erişemeyeceği şekilde şifrelendirin haytınızın geri kalanın da da başarılar dilerim haddime düşmez belki ama sizi Türk milleti adına bir kezde ben tebrik etmek isterim.
Yukarı (Up) Mail: emin.turker@gmail.com    MSN: meturker@hotmail.com     
 
Gönderen (Author):
mumtaz Soysal

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
20 Aralık (December) 2006, Çarşamba (Wednesday)
02:26

Alıntı Yap (Use Quotation): mumtaz Soysal

Cevdet Bey,

Almis oldugunuz egitim turk milletinin ne kadar azimle calistiginin ve sonuda neler yapabileceginin bir belgesi olsa gerek, aldiginiz basari belgeleri gercek hayatta cok isinize yaradimi ve de su anki mesleginizde neredesiniz ve kac ytl maasla calistiginizi merak ettim.
Yukarı (Up) Mail: mrteberen@yahoo.com         
 
Gönderen (Author):
irfan

Yer (City):
Sivas

Tarih (Date):
20 Aralık (December) 2006, Çarşamba (Wednesday)
01:26

Alıntı Yap (Use Quotation): irfan

sen neymişsin be abi.?.
helal olsun.
Yukarı (Up)   Web: komik.degiliz.biz       
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
19 Aralık (December) 2006, Salı (Tuesday)
05:39

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Hande
internet alemi sizle yankılanıyor, msn'den msn'e sitenizin adresi gider durur, bu ne büyük başarıdır ne büyük okuma azmidir, helal olsun..

çok takdir ettim..

hayat boyu başarılar diledim..


Selam Hande,

Cevdetkizil.com'a hoşgeldin! Ziyaretçi defterim vasıtasıyla görüş ve yorumlarını paylaştığın için de çok teşekkür ederim.

Aslına bakarsan benimle ilgii birçok websitesinde, sözlükte, forumda, mail grubunda ve platformda yazılar yazıldığından haberim var. Hatta ve hatta insanların sitemin adresini birbirlerine forward ettiği konusunda da bilgiliyim. Ancak MSN'de dahi birçok kişinin sitemle ilgili olarak mesajlaştığını bilmiyordum, biraz şaşırdım :)

Gerçekten de ilginç bir durum, birgün bana sitemin bu kadar çok ilgi çekeceğini, hergün onlarca mail alacağımı, sayısız iş teklifi elde edeceğimi, adıma gruplar-siteler oluşturulacağını ve de birçok öğrenci ile velinin sorularını cevaplayacağımı söyleseler asla inanmazdım. Bu olay sayesinde eski ilkokul, ortaokul ve lise arkadaşlarımdan tutun da eski hocalarıma kadar birçok kişiden mail ve telefon aldım, yıllar önce izini kaybettiğim birçok dostumu da tekrar buldum, müthiş bir hediye oldu benim için.   

Son olarak başarı dilekleriniz ve iltifatlarınız için de çok teşekkür ederim. Sizin gibi değerli dostlarımızın sağladığı motivasyon ve destek benim için bulunmaz bir nimettir. Yardımcı olabileceğim herhangi bir konu olursa lütfen tereddüte düşmeden bana ulaşın. Tekrar çok teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
19 Aralık (December) 2006, Salı (Tuesday)
05:17

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): EK
Abi,

ben okuma yazma yeni öğrenen bir insanım. Doguluyum. özür dilerim çok. biliyorum ben öyle güzel laf edemem. yazamam. Ama internetle yeni tanıştırıldım. seni görünce bulunca gözlerim doldu. senin gibin insanlar bana daha cok okumamı belli ediyor. ne mutluki senin gibi bir insan var. keşkem senin gibi olmanın benim için bir yolu olsaydı. keşkem her türkiye evladı senin yaptıklarını yapabilseydi. bana yol göstersen. ilgini sevgini eksik etmesen de bütün bunları bu körpecik yaşına nasıl olur da sıgdırdıgını anlatsan. bence sen türkiyenin en genç ümidisin. sagol var ol abi. seni gördükçe kendimden utanıyorum. ama iyi manada. abi ben 42 yasında daha konusamıyorum. senin sivin bile kaç sayfa. abi sagol bana bu imkanı seninle konusmak çok büyük bir seref olur. izinden yürümek isteyen vatandaş
saol abi


Merhabalar EK,

Herşeyden evvel websiteme hoşgeldiniz. Ziyaretçi defterime yazdığınız için ve de övgü dolu sözleriniz nedeniyle de size çok teşekkür ederim.

Okuma yazmayı yeni öğrenen bir dostumuz olarak özür dilemene de gerek yok. Zira henüz yolun başında olmana rağmen çok iyi öğrenmişsin. Yazın ve kelimelerin çok anlaşılır ve net, bu açıdan sizin adınıza çok mutlu oldum.

Ayrıca inanın bana çok güzel yazmışsınız, okurken birçok kere duygulandım. Eğer hakikaten yaşamımla ve yaptıklarımla size ve sizin gibi binlerce insana örnek olabiliyorsam ne mutlu bana... Geçenlerde bir dostumuzdan daha mail aldım ve yazısında "Cevdet, senin azmin binlerce insana umut ve inanç verdi, sayısız insanı ateşledin" diyordu. Nasıl sevindiğimi anlatamam... İyki de siz ve sizin gibi değerli dostlarım var.

Bunun yanında gözlerinizi doldurabildiysem ve sizi okumaya teşvik edebiliyorsam dünyalar benimdir. Benim gibi de olabilirsin, herkes de olabilir, hiçbir şey için geç değil.

İlaveten sana her zaman da elimde geldiğince yol göstermeye ve destek olmaya çalışacağım. Vaktim olduğu ölçüde de daima seninle ilgileneceğim.

Sonrasında, tüm bunları bu genç yaşıma nasıl sığdırdığımı sormuşsun ve de bana Türkiye'nin en genç ümidi olduğumu söylemişsin, çok teşekkürler. Esasında tüm bunları bu genç yaşıma sığdırmak gördündüğü kadar da zor değil. Fakat disiplinli olmak, düzenli bir yaşama sahip olmak, çalışmak, azmetmek, başarıya inanmak, sabretmek, risk almak, ümidi asla yitirmemek, kısa vadeli ve uzun vadeli planlar yapmak, kararlı olmak ve de morali her zaman en üst düzeyde tutmak şart. Bence herkes bunları yapabilir, neden olmasın...

Son olarak sakın kendinizden de utanmayın, okumayı yeni öğreniyor olabiirsiniz, yaşınız 42 olabilir, ancak siz bize azmin ve inancın gücünü ispatlıyorsunuz. Bakın, hayata tutunmuşsunuz ve de trenin kaçmadığını fark edebilmişsiniz. İnsanlar genellikle farklı düşünse de, aslında çoğu kez hiçbir şey için geç değildir, bana inanın. Bence yaklaşık 10 sene içerisinde üniversite mezunu dahi olabilirsiniz. Hayal edin bunu, çünkü herşey hayallerle başlar. Benim için de bir zamanlar yalnızca hayal olan şeyler artık gerçeğe dönüşmüştür. Nice başarı elde ettim ki hepsi belirli dönemlerde benim için sadece bir rüyaydı, ancak çalışarak, azmederek, inanarak ve sabrederek rüyalarımı gerçekliğe taşıdım. Siz neden yapamayasınız? Zaten okumanın da yaşı yoktur. Bizim ülkemizde maalesef bazen orta yaşlı olup da üniversitede lisans, yükseklisans ve doktora eğitimi alan arkadaşlarımızı garipsiyorlar ve bir anlam veremiyorar. Hatta ne yazık ki kimi zaman işin boyutu alaycı tavırlara kadar varıyor. Oysa ki yaşam boyu eğitim felsefesini benimsemeli ve desteklemeliyiz. Örneğin bugün de gazete bir haber vardı. 100 yaşında huzurevinde kalan, Martin isimli bir Amerikalı yaşlı bey üniversite diploması kazanmış ve mezuniyetini kep atarak diğer sınıf arkadaşlarıyla kutlamış. İşte bu çalışmanın, azmin ve inanmanın zaferi değildir de nedir? Bu dostumuz 100 yaşında bu başarıyı elde edebildiğine göre siz de yapabilirsiniz, bunu biliyorsunuz.

Ben sizi ayakta alkışlıyorum, çünkü 42 yaşında dahi olsanız okuma yazma öğrenmişsiniz ve hayata sıkıca sarılmışsınız. Asıl ben sizinle konuştuğum için şeref duyuyorum. Kendinize çok dikkat edin, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
19 Aralık (December) 2006, Salı (Tuesday)
04:35

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): kartal dogan sahin
cevdet abi, abim benim, sen gercekten bu ulkenin gurur duymasi gereken bir insansin, yuce ataturkun bu ulkeyi emanet ettigi turk gencligini cok guzel temsil ediyorsun abim. gercekten harikasin muthissin abi bu kadar buyuk basarilari bu yasta nasil elde ettin gercekten takdir ediyor onunde saygiyla egiliyorum abi. cvni buyuk bir hayranlşikla okudum bence her turk gencinin de okumasi gerekiyor ki senden en azindan bi seyler kapabilelim. Abicim seni selamlar basarilarinin devamini dilerim


Merhabalar Kartal Doğan Şahin,

Öncelikle websitemin ziyaretçi defterini karaladığın için ve de övgü dolu sözlerin nedeniyle sana çok teşekkür ederim. Gerçekten de öyle müthiş kelimeler ve cümleler kullanmışsın ki etkilenmemek elde değil...

Ayrıca eğer bu ülke benimle gurur duyuyorsa ve de Türk gençliğini söylediğin gibi çok güzel bir şekilde temsil ediyorsam, bundan büyük bir onur duyarım. Benim için bunları düşünmen gerçekten de büyük incelik, çok sağol.

Bu arada bu kadar büyük başarıları bu yaşta nasıl elde ettiğimi sormuşsun. Aslına bakarsan bence bu başarıları herkes edinebilir. İnsanlar arasındaki zeka farkı bana sorarsan çok çok azdır, fakat bazılarımız çalışır, azmeder, başaracağına inanır, sabreder ve de risk alır. Bana sorarsan farkı yaratan bu faktörler oluyor. Kendimi büyük görmüyorum, ancak doğru bildiğim yolda ilerlemeye devam edeceğim.

Sen ve senin gibi genç kardeşlerimize birşeyler öğretmek ve onlara destek olmak da beni çok mutlu eder, zaten en önde gelen amaçlarımdan birisi de budur. Eğer bana danışmak istediğin yada sormayı arzu ettiğin, destek olabileceğim herhangi bir şey olursa lütfen bildir.

Son olarak seni sevgiyle kucaklıyorum ve kendine iyi bak diyorum, herşey için çok teşekkürler, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
19 Aralık (December) 2006, Salı (Tuesday)
02:58

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): zeynep
çok şaşırdım...
siz gerçek misiniz??


Sevgili Zeynep,

Şu anda seninle mesajlaşmakta olduğuma göre sanırım gerçeğim :) Websiteme yazdığın için çok teşekkür ederim, kendine dikkat et, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
16:02

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): sinan gürer
Tebrikler.. Ama bir tek sorum olacak .. Neden ??
Cevdet Bey unutmayınız ki ; "Başarı , yaşanmamışlıktır.."


Sayın Sinan Gürler,

Websitemi ziyaret ederek yorum ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ziyaretçi defterime yazmanız da ayrı bir incelik.

Neden sorunuza gelirsek, ben geçmişime sahip çıkma taraftarıyım. Anılarım ve hatıralarım benim için son derece önemlidir. Nasıl ki ülkelerin her birinin kendilerine özel tarihleri var ise, işte bu site ve burada bulunan tüm dökümanlar da benim tarihimi oluşturuyor ve bana özeldir.

Zaten Cevdetkizil.com da benim şahsi sitemdir, bugüne kadar kesinlikle hiçbir yerde reklamını yapmamışımdır, kimseye siteme girin dememişimdir, insanlar kendileri girmekte ve ziyaret etmektedirler. Sitemde hukuka yada ahlaki kurallara aykırı hiçbir döküman ve belge de bulunmamaktadır.

Son olarak "Cevdet Bey unutmayınız ki başarı yaşanmamışlıktır" demişsiniz. Tabi ki doğru, ancak bana göre yine de tam olarak doğru olmayan (incomplete) bir önermedir. Çünkü benim düşünce tarzım ve bakış açıma göre geçmiş başarılar insana kim olduğunu hatırlatır, kişilere moral verir ve de motive eder. Tüm bunların entegrasyonu sonucu da bir sinerji oluşur ki o, gelecekteki yaşanmamış başarıların tetikçisidir. Benim düşünceme göre örneğin Galatasaray 2000 yılında UEFA Kupası'nı aldığında, bu başarıyı geçmiş yılların getirdiği moral, motivasyon ve birikim ile elde etmiştir. UEFA Kupası final maçına çıkıldığında geçmiş yıllarda elde edilen başarıları hatırlayarak maça başlamakla geçmişi tamamen unutarak bahse konu olan maça çıkmak kanımca çok farklı hususlardır. Bunun gibi daha birçok örnek verilebilir. İşte bu nedenle bence geçmişteki başarıları hatırlamak, kim olduğumuzu unutmamak son derece önemlidir.

Saygılarımla,
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
15:40

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Seda
Merhaba Cevdet bey,

Yaşamınız beni gerçekten şaşırttı doğrusu.
Bu kadar çok şeyi yapabilmek için hiç durmamak gerekir sanırım.
Benim her zaman yapacak çok şeyim ama az zamanım olmuştur. Şu anda da durum farksız.
Acaba sizin sırrınız nedir ???


Merhabalar Seda Hanım,

Ziyaretçi defterime yazdığınız için öncelikle size teşekkür ederim, yorumunuz için de sağolun.

Sorunuza gelirsek, bence dikkat etmemiz gereken birçok husus var. Bunlardan birincisi hayalci ve kapasitemizin üzerinde planlar yapmamaktır. Çünkü bu planlar hem bizi meşgul eder, hem de gerçekleşmediklerinde moralimizi bozar. Bunun için önce kendimizi iyice test etmeli ve gerçek performansımızı, kapasitemizi belirlemeliyiz. Daha sonra ise önemli olan kapasitemizi sonunda kadar kullanmaktır. Ben her zaman insanlar arasındaki zeka farkının çok az olduğuna inanan bir insanım, bence asıl fark yaratan çalışmak, azmetmek, başarıya inanmak ve sabırlı olmaktır.

Ayrıca bildiğiiz doğrulardan şaşmamak ve kararlı olmak da bence çok kritik bir nokta. Atacağımız adımlarda birçok farklı kişinin ve kesimin fikrini almalıyız, ancak son kararı yine biz vermeliyiz, çünkü kendimizi bizden daha iyi hiç kimse tanıyamaz. Karar verdiğimizde ise gerçekten kararlı olmalı, hemen pes etmemeliyiz.

Bunun yanında ümidimizi asla yitirmemeliyiz. Herkes belirli zamanlarda başarısız olurken belirli zamanlarda patlama yapar. İnsan hayatı inişli ve çıkışlı bir grafik gibidir. Bu nedenle moralimizi iyi tutmak, en zor zamanlarda bile moralimizi yitirmeyip son saniyeye kadar savaşmak bence çok hayati bir husustur.

İlaveten belirli bir programımız olmalı ve neyi ne zaman yapacağımız bu programda belirlenmiş durumda bulunmalıdır. Çok hayati durumlar hariç, bu programa da uymalıyız. Tabi ki programımız fleksibiliteye de sahip olmalı, esnekliği reddedelim demiyorum. Çok büyük fırsatlar var ise ve gerçekten değişiklikler yapılması gerekiyorsa programımıza belirli zamanlarda uymayabiliriz, fakat yine de genellikle programımıza sadık kalmalıyız.

Artı, her zaman kendimize kısa vadeli ve uzun vadeli planlar ve amaçlar belirlemeliyiz. İnsanın amacı olması son derece önemlidir, çünkü bence amaçsız bir insan kendini rüzgara bırakmış ve hangi kıyıya yanaşacağı belirli olmayan bir gemiye benzer. Oysa ki amaçlarımız var ise beraberinde azim de gelir, yaşam nedeni de gelir. Sadece kısa vadeli planlar yapmamak, sırf maddiyatın peşinden koşmamak önemlidir. Unutmamalıyız ki asıl olan uzun vadede nerede olacağımızdır. Bu konuyla bağlantılı olarak bazen kısa vadede elde edeceğimiz avantaj ve yararlardan da fedakarlık edebilmeliyiz. Şunu her zaman hatırlayın: Birçok kişi sizi kısa dönemde geçebilir, sizden çok daha fazla kazanabilir, fakat dayanıklılık ve sabır her zaman galip gelir. En önemlisi sizin 5-10 yıl sonra nerede olduğunuzdur. Her zaman kendimize şu soruyu sormalıyız: "Ben gelecekte nerede olmak istiyorum? O noktaya ulaşmak için neler yapmalıyım?". Bilin ki önemli olan bitiş çizgisinde gülmektir, yarışın başında gülmek değil.

Dahası, risk almaktan kaçınmamalıyız. Birçok kişi beni aynı anda birçok iş yapmam nedeniyle eleştirir ve çok fazla risk aldığımı, kumar oynadığımı söyler. Oysa ki bence asıl risk, risk almamaktır. Evinden dışarıya çıkmayan birisi asla kaybetmez, bu bir gerçek, fakat her zaman da o evde yaşamaya mahkumdur, asla villaya taşınamaz, bu örneği unutmayın. İşte risk almanın önemi burda devreye giriyor bence. Örneğin finans biliminde denir ki herkesin aldığı küçük riskleri almanın getirisi son derece düşüktür, oysa ki herkesin almaktan çekindiği büyük risklerin getirisi çok büyüktür. İşte ben finans biliminin bu kuralının aynen gerçek hayatta da geçerli olduğuna inanıyorum. Herkes belirli bir yöne koşarken siz farklı bir yöne koşup kazanıyorsanız işte zafere asıl burada erişirsiniz.

Son olarak eğitim için kendi imkanlarımız ölçüsünde yatırım yapmaktan da kaçınmamalıyız diye düşünüyorum. Zira eğitime yapılan yatırım mutlaka bir şekilde bumerang gibi geri döner. Belki birçok kişiye belirli bir anda o yatırımı yapmak kayıp gibi gelebilir, fakat asıl kayıp o yatırımı yapmamaktır.

Seda Hanım, aslında o kadar çok faktör ve dikkat etmemiz gereken nokta var ki hepsini anlatmam imkansız. Zira tüm bunlardan rahatlıkla kalın bir kitap yazılabilir. Şimdilik en iyisi bu kadar yazayım, umarım faydalı olmuştur. Daha sonra vaktim olduğunda tekrar yazarım, kendinize dikkat edin, görüşmek üzere...


Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
15:07

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): ben
Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Cevdet KIZIL
Ziyaretçi defterimde her türlü yorum ve görüslerinizi okumaktan mutluluk duyacagim. Yazilariniz web sitemi sereflendirir. Saygilarimla...arkadaşım tebrikler demekten başka yapılabilecek birşey yok ama onu da türlü türlü versiyonlarla söylemişler sana zaten.

Ben birşeyi çok merak ediyorum,hayatta herşeyi bir arada yaşamak mümkün değil diye düşünüyorum bu mantıkta baktığımda senin yaptıkların arasına boş vakit,hoş vakit gibi daha manevi zamanları nasıl kattığını ya da katabilip katamadığını merak ettim.
Tabiki bu bir tercih meselesi ve sana saygı duydum ama ben bunları yapabilecek olsam bile yapmazdım gibi geldi senin yaptıklarını okurken bile yoruldum tekrar tebrikler


Sevgili Ben,

Yorumların ve tebrik mesajın nedeniyle sana çok teşekkür ederim, websiteme hoşgeldin.

Soruna gelirsek, benim hayatımda da boş vakit ve hoş vakitler oluyor. Zaten olmazsa insan çıldırır ve psikolojik dengesini yitirir. Çok çalışmalı, azmetmeli, başaracağımıza inanmalı, fakat aynı zamanda eğlenmeli ve yaşamdan zevk almasını da bilmeliyiz. Diğer bir değişle hayatımız belirli bir dengeye sahip olmalıdır. Dolayısla tabi ki benim de kendime ayırdığım ve arkadaşlarımla beraber olduğum zamanlar oluyor, fakat belki bu vakit dilimleri diğer insanlara göre biraz daha kısıtlı olabilir, bu da doğaldır bence.

Bu arada şu da var: Ben gerçekten bu kadar çok şeyi aynı anda yaparken ayrı bir zevk alıyorum, bu işlerin hepsini zevkle yaptığımdan olsa gerek, çok zorlanıp sıkılmıyorum da. Tabi ki heyecan, tatlı bir stres de her zaman oluyor, ancak zaten ben de biraz bunları arıyorum. Örneğin sadece doktora yaptığımda, yada sadece 2.yükseklisans yaptığımda veya sadece bir işte çalıştığımda bana çok boşluktaymışım gibi geliyor. Tatmin olamıyorum ve moralim bozuluyor. Lütfen bunları kendimi övme olarak algılama, olabildiğince doğru ve dürüst konuşmaya çalışıyorum.

Ayrıca tabi ki bu bir tercih meselesi ve ben her insan benim gibi yaşasın da demiyorum. Zaten böyle deseydim bence çok saçma olurdu, çünkü herkesin kişiliği ve hayata bakış açısı farklıdır. Bu nedenle ben de sana saygı duyuyorum. Demişsin ki: "Ben bunları yapabilecek olsam bile yapmazdım gibi geldi". Tabi, ne güzel söylemişssin, bu bir seçimdir. Hayat senin hayatın, herkes yaşamını nasıl yönlendireceğine kendisi karar vermelidir. İşte bu nedenle sana çok saygı duyuyorum. Dürüstsün, içtensin ve fikirlerini hiç çekinmeden ahlaki sınırlar içerisinde belirtmişssin. Senin gibi kişler benim gözümde her zaman çok değerlidir, benimle aynı fikirleri paylaşsınlar yada paylaşmasınlar fark etmez.

Tekrar çok teşekkür eder, seni sevgi ve saygıyla selamlarım...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
14:46

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): mselman aksoy
işte demokrasinin ve atatürk türkiyesnin ortaya çıkarttığı beyinler sizlerle gurur duyuyoruz.


Sayın M. Selman Aksoy,

Kelimeleriniz ve övgüleriniz için çok teşekkür ederim. Eğer gurur duymanızı sağladıysam, benim için bundan daha büyük mutluluk yoktur. Umarım her zaman demokrasiyi ve ulu önderimizi başarıyla ve hakkıyla temsil etme şerefine sahip oluruz. Atamız her zaman çok daha iyisini hak ediyor, bizim yaptıklarımız onun yaptıklarının yanında sadece okyanusta bir nokta olabilir. Herşeye rağmen ülkeme ne kadar katkım olursa o kadar kardır, ne kadar çok kişiye doğru yolu gösterebilirsem o kadar iyidir diye düşünüyorum.

Size tekrar çok teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
14:38

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): GENCER
cevdet slm, naber sin nasıl gidiyo işler sınavlar falan başladı mı . bayramdan sonra napıyoruz antalya ya gitcez mi kendine ii bak


Merhaba Gencer!

Uzun zaman sonra sitemde tanıdık bir yüz :) Abi nasıl olsun, koşturup duruyoruz... Doktora ve 2.yükseklisans devam ediyor, aynı zamanda kitap ve makale yazma çalışmaları, asistanlık ve 2.işimi de sürdürüyorum, açıkcası kolay olmuyor. Yine de birşeyler üretmek, boş durmamak ve zaman zaman heyecanlanmak hoş oluyor. Birçok şeyi aynı anda yaparken projeleri son saatte teslim etmenin tatlı stresi mesela :) Sınavlar başladı ve hala devam ediyor. Doktorada hala sınavlarımız var, sadece 2.yükseklisansta şimdilik sınavlar yok. Yükseklisansta geçen dönem 2 ders alıyordum, bütün işlerle aynı anda yaptığımdan baya yorucu ve zordu, ama geçmişim :) Kaldı 3 ders :) Gözetmenlik görevim nedeniyle de lisans sınavlarına giriyorum bir yandan. Yani benim için sanki sınavlar hiç bitmiyor gibi birşey :)

Abi bu arada bayramdan sonra Antalya'ya gidersek kaçında gideceğiz? Benim 8 Ocakta 2.yükseklisans'ta ikinci dönem başlıyor, doktorada da 10 Ocak'ta final sınavlarım başlıyor. Bu nedenle gitme olayım kesin değil, yine de bir ara vakit yaratabilirsem neden olmasın... Kaçında gideceğiz gidersek? Çetin'in düğünü için soruyorsun yanılmıyorsam. Kaçında evleniyor bizim Çetin? Bizim Çetin süper bir insan, o yüzden gitmeyi de çok istiyorum aslında.

Son olarak sen de kendine iyi bak abi, cevabını bekleyeceğim. Olmadı sen bana tel. aç yada ben sana açarım. Görüşürüz Gencer...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
14:24

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Deniz Ekici


Cevdet kardes,

Keske sende burada (USA) kalsaydinda burada Turk ulusal kimligimizi hep beraber daha yuksek mevkilere tasisaydik.

saygilar,

RI-USA


Merhaba Deniz kardeş,

Ziyaretçi defterime yazdığın için ve de güzel yorumların nedeniyle sana teşekkürü borç bilirim. Ne yalan söyleyeyim, mesajını okuyunca eski günler aklıma geldi... Amerika'da geçirdiğim zamanlar... Gerçekten de her öğrenci en azından belirli bir zaman diliminde USA'da eğitim almak ister, bu çok da normal. Zira dünyanın dört bir yanından gelen değişik milletlere mensup üst düzey öğrencilerle aynı sınıfı paylaşmak sadece USA'ya özgü bir şey olsa gerek. Farklı insanların kültürlerini tanımak, fikirlerini edinmek, projelerde farklı uluslardan öğrencilerle aynı gruba düşüp takım çalışması yapmak ve diğer gruplarla yarışmak, çok farklı bir eğitim sistemini tanımak, her dinden ve milletten arkadaşa sahip olmak... Bunlar müthiş şeylerdi benim için! USA'da edindiğim arkadaşlarla hala görüşüyorum, asistanlığını yaptığım hocalarımla hala mailleşip telefonlaşıyoruz, her fırsatta benimle gurur duyduklarını söylüyorlar. Nasip olursa ve bir aksilik çıkmazsa ilk kitabımı yazıp hocalarıma ve arkadaşlarıma armağan edeceğim, çok az kaldı... USA benim için gerçekten de büyük bir tecrübe oldu, vizyonum arttı.

Hatta bir anımı asla unutamıyorum... Bir gün üniversitenin yurdunda dinlenip televizyon seyrederken Amerikalı bir arkadaş da geldi ve yanıma oturdu. Bir yandan televizyon seyrederken bir yandan da sohbet ediyorduk. Daha sonra dedi ki: "Dr.Thorp bugün senden bahsediyordu". Ben de "Nasıl? Ne diyordu?" dedim. Amerikalı arkadaş da: "Türk hocalara senden bahsediyordu, bizim üniversitede Cevdet KIZIL isminde bir Türk öğrencimiz var, çok zeki ve çalışkan, tanıyorsun herhalde?" diye sormuş. Bunu duyunca tabi ki çok mutlu oldum, o an Türk hocalardan bazıları beni tanımıyordu, ancak bu vesileyle tanıştık :) İnsanın ülkesini binlerce kilometre uzakta, dünyanın öbür ucunda bu şekilde temsil etmesi mükemmel bir duygu.

Bu arada USA ile ilgili planlarım sona ermiş değil, daha zihnimde birçok düşünce var, onları gerçekleştirmek için bir ara USA'ya dönmeyi planlıyorum. Ancak öncelikli olarak ilk planlarımı gerçekleştirmeliyim, daha zaman var kısacası. USA'da öğrenci olmak çok zevkliydi. Bence bir basketbolcunun hayali nasıl bir gün NBA'de oynamak ise, bir öğrencinin de hayali USA'da öğrenci olmaktır :) Tabi bu benim düşüncem :)

Son olarak ben sizin de Türk ulusal kimliğimizi çok başarılı bir şekilde daha yükseklere taşıdığınıza, ülkemizi başarıyla temsil ettiğinize eminim. İyki de sizin gibi kardeşlerimiz var. Bu bilince sahip olmanız mükemmel. Cevdet şu an Türkiye'de, fakat aslında USA'da hala ülkemizi hak ettiği bir şekilde temsil eden binlerce Cevdet var!

Saygılar,
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
13:59

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Fatih DALMAN
Tebrikler ve başarılarının devamını dilerim.
daha fazla söze gerek yok ve söylemeye de gerek yok zaten.. Bravo.


Sayın Fatih Dalman,

Sözleriniz ve dilekleriniz için size çok teşekkür ederim, ne kadar da iyisiniz... Umarım kelimelerinize her zaman layık olurum. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa lütfen benimle iletişime geçmekten çekinmeyin, kendinize dikkat edin, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
18 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
13:54

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Hüseyin Darçın
Sevgili Cevdet kardeşim,

Herkes o kadar şey yazmışki ben ne desem boş gibi geliyor. 33 yaşındayım toplam 19 yıllık eğitim hayatım 13 yıllık iş kariyerim var (nasıl dersen tüm lisans yüksek lisans hayatım boyuncada aktif olarak çalıştım çünkü buna mecburdum) böyle bir birikimim ve donanımım olsun isterdim. Bu birikimi boşa çıkarmamanı temenni eder gözlerinden öperim.


Sayın Hüseyin Darçın,

Öncelikle biraz geç cevap yazdığım için çok özür dilerim, son günlerde işlerim bir hali yoğun maalesef. İltifatlarınız için de çok sağolun, ne diyeceğimi bilemiyorum... Sözleriniz benim için gerçekten de paha biçilemez derecede değerlidir. Bu arada tüm yükseklisans ve lisans hayatınız boyunca aktif olarak çalışmanıza da hayran kaldım, çoğu kişi ikisini bir arada yürütemiyor. Bu nedenle kendinizle sonsuza dek gurur duymalısınız diye düşünüyorum. Umarım birçok kişi sizi örnek alarak zamanın değerini anlayabilir...

Birikimimi boşa çıkarmamak için de elimden geleni yapacağım, ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek için uğraşacağım. Yazınız nedeniyle size tekrar çok teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Hande

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
15 Aralık (December) 2006, Cuma (Friday)
19:40

Alıntı Yap (Use Quotation): Hande

internet alemi sizle yankılanıyor, msn'den msn'e sitenizin adresi gider durur, bu ne büyük başarıdır ne büyük okuma azmidir, helal olsun..

çok takdir ettim..

hayat boyu başarılar diledim..
Yukarı (Up) Mail: handeeskinazi@hotmail.com  Web: www.televizyonelestirmeni.com       
 
Gönderen (Author):
EK

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
15 Aralık (December) 2006, Cuma (Friday)
17:36

Alıntı Yap (Use Quotation): EK

Abi,

ben okuma yazma yeni öğrenen bir insanım. Doguluyum. özür dilerim çok. biliyorum ben öyle güzel laf edemem. yazamam. Ama internetle yeni tanıştırıldım. seni görünce bulunca gözlerim doldu. senin gibin insanlar bana daha cok okumamı belli ediyor. ne mutluki senin gibi bir insan var. keşkem senin gibi olmanın benim için bir yolu olsaydı. keşkem her türkiye evladı senin yaptıklarını yapabilseydi. bana yol göstersen. ilgini sevgini eksik etmesen de bütün bunları bu körpecik yaşına nasıl olur da sıgdırdıgını anlatsan. bence sen türkiyenin en genç ümidisin. sagol var ol abi. seni gördükçe kendimden utanıyorum. ama iyi manada. abi ben 42 yasında daha konusamıyorum. senin sivin bile kaç sayfa. abi sagol bana bu imkanı seninle konusmak çok büyük bir seref olur. izinden yürümek isteyen vatandaş
saol abi
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
kartal dogan sahin

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
15 Aralık (December) 2006, Cuma (Friday)
17:30

Alıntı Yap (Use Quotation): kartal dogan sahin

cevdet abi, abim benim, sen gercekten bu ulkenin gurur duymasi gereken bir insansin, yuce ataturkun bu ulkeyi emanet ettigi turk gencligini cok guzel temsil ediyorsun abim. gercekten harikasin muthissin abi bu kadar buyuk basarilari bu yasta nasil elde ettin gercekten takdir ediyor onunde saygiyla egiliyorum abi. cvni buyuk bir hayranlşikla okudum bence her turk gencinin de okumasi gerekiyor ki senden en azindan bi seyler kapabilelim. Abicim seni selamlar basarilarinin devamini dilerim
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
zeynep

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
15 Aralık (December) 2006, Cuma (Friday)
08:49

Alıntı Yap (Use Quotation): zeynep

çok şaşırdım...
siz gerçek misiniz??
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
sinan gürer

Yer (City):
Ankara

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
16:06

Alıntı Yap (Use Quotation): sinan gürer

Tebrikler.. Ama bir tek sorum olacak .. Neden ??
Cevdet Bey unutmayınız ki ; "Başarı , yaşanmamışlıktır.."
Yukarı (Up) Mail: deathofcs@yahoo.com         
 
Gönderen (Author):
Seda

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
15:30

Alıntı Yap (Use Quotation): Seda

Merhaba Cevdet bey,

Yaşamınız beni gerçekten şaşırttı doğrusu.
Bu kadar çok şeyi yapabilmek için hiç durmamak gerekir sanırım.
Benim her zaman yapacak çok şeyim ama az zamanım olmuştur. Şu anda da durum farksız.
Acaba sizin sırrınız nedir ???
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
ben

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
10:31

Alıntı Yap (Use Quotation): ben

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Cevdet KIZIL
Ziyaretçi defterimde her türlü yorum ve görüslerinizi okumaktan mutluluk duyacagim. Yazilariniz web sitemi sereflendirir. Saygilarimla...arkadaşım tebrikler demekten başka yapılabilecek birşey yok ama onu da türlü türlü versiyonlarla söylemişler sana zaten.

Ben birşeyi çok merak ediyorum,hayatta herşeyi bir arada yaşamak mümkün değil diye düşünüyorum bu mantıkta baktığımda senin yaptıkların arasına boş vakit,hoş vakit gibi daha manevi zamanları nasıl kattığını ya da katabilip katamadığını merak ettim.
Tabiki bu bir tercih meselesi ve sana saygı duydum ama ben bunları yapabilecek olsam bile yapmazdım gibi geldi senin yaptıklarını okurken bile yoruldum tekrar tebrikler
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
08:22

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): İhsan Hallaçoğlu
Benim en küçük bir kısmını bile 82 yaşıma sığdıramadığım başarılarınız tüm Atatürk gençlerine örnek olmalı. Dünyada bunları bir araya getirebilen birinin daha ollduğundan kuşkuluyum! Sevgiler.


Sayın İhsan Hallaçoğlu,

Övgü dolu sözleriniz ve yazınız nedeniyle size çok teşekkür ederim. Kelimelerinize sonsuza dek layık olmak için elimden geleni yapacağım. Başarımın Türk gençlerine örnek olması gerektiğini belirterek de çok önemli ve doğru bir tespit yapmışınız. Zaten sitemin de en önde gelen amaçlarından birisi budur, insanları çalışmaya, sabırlı olmaya, ümidini asla yitirmemeye ve başarma inancına teşvik etmek. Bu hususu yakaladığınız için sizi tebrik ederim!

Son olarak sizin tecrübeniz yeter İhsan Bey, siz ve sizin gibi büyüklerimizden öğreneceğimiz, tecrübelerinden istifade edeceğimiz birçok konu var. Ayrıca 82 yaşında olmanıza rağmen hala teknoloji ve internetle içiçe olmanız beni hem şaşırttı hem de epey takdirimi topladı. Demek ki ruh genç olduktan sonra gerisi hiç de önemli değil...

Size tekrar teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım...     
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
07:36

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): attila koralturk
06.12.2006
Seni tebrik ediyorum kardesim. Okudukca bu ulke icin umutlarımı bir an olsa da artırdın!. Zira bu duyguya bu gunlerde ihtiyac duyuyoruz.Bu ulkeye evlat yetistiren bir abin olarak yazıyorum bunları. Sahip oldugun bu meziyetlerin genetik aktarımını sağlayan ve onları gelistiren babanı da ayrıca kutluyorum bu arada...
Basarılarının devamı dileklerimle..
Attila Koralturk,Mimar


Sayın Attila Koraltürk,

Sözleriniz için size çok teşekkür eder saygılarımı sunarım. Ülkemizin ileriye gitmesi için hep birlikte çalışmalı ve sinerji yaratmalıyız. Kişisel olarak elde ettiğimiz başarılar ve gelişimler ancak bu şekilde topluma yansıyabilir. Bir takım medya organları ve amaçsız sitelerin bizi yanlış yollara sürüklemesine izin vermemeliyiz.

Attila Bey, bu arada meslektaşınız olmaktan ne kadar gurur duyduğumu şu anda kelimelerle tarif etmek imkansız. Sizler gibi bize örnek teşkil eden, doğru yolu gösteren ve önümüzü açan ağabeylerimize ihtiyacımız var. Tecrübeleriniz bizim için çok kıymetlidir.   

Tekrar çok teşekkür eder, iyi günler dilerim...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
06:26

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): TANER GÖDE
Cevdet, it has been an extraordinary pleasure for me to get to knowing you, be it by coincidence. I have added you to my exclusive MSN list of fine, successful people who know how to achieve something instead of just sitting around. May the birghtest star in the universe guide you on your way to repeated success. Hope to hear from you soon, and if you are still looking for a job; forget it! Start your own business! Don't think that your boss will be someone better and/or smarter than you. That only happens in the movies! I would say that you enter either language services (training, translating etc.) or the overseas studying enterprise. Take care, we'll chat on MSN (I hope I have the time!). Cheers, Taner Göde from Adana/Turkey after spending some hefty part of his life in EuropeGreetings Taner,

Thank you very much for your compliments and nice words, I am also very happy to know you. By the way, I have also added you to my MSN and I believe that we can talk in detail one day when both of us will have some free time

Also, I am not looking for a job currently. Fortunately, I have been working in two separate companies right now and I am having a great time in these two firms. I am teaching in a private university as well as writing books and articles. Plus, I am working as an instructor for an education and counseling business.

Definitely, I have several plans for the future and I will try to realize them step by step... But first things first As you have mentioned, starting my own business is one of my leading goals in the near future. However, I can't imagine myself giving up teaching, so I am considering to run both of them simultaneously. I hope my short-term and long-term plans will be successful...

Finally, I have to confess that your English is perfect! Moreover, there should be no doubt that you are a very good translator. Thanks a lot for signing my guestbook and please pass my greetings to the beautiful city of Adana! Take care Taner and have a nice day...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
mselman aksoy

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
06:26

Alıntı Yap (Use Quotation): mselman aksoy

işte demokrasinin ve atatürk türkiyesnin ortaya çıkarttığı beyinler sizlerle gurur duyuyoruz.
Yukarı (Up) Mail: mselmanaksoy@hotmail.com         
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
04:31

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Özlem KARATAŞ
İK Danışmanlık firmasında İK Uzmanı olarak görev yapıyorum..bunca yıllık iş hayatımda beni bu denli şaşırtan,gülümseten ve bravo dedirten bir cv ye sizin sayenizde ulaşmış oldum başarılar diliyorum...


Sayın Özlem KARATAŞ,

Ziyaretçi defterime yazdığınız ve olumlu görüşlerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim. Tebrikleriniz için de çok sağolun. Mesajınıza da daha önce yanıt vermek isterdim, ancak bir hayli meşgulüm şu son günlerde...

Dileklerinize minnettar olduğumu belirtir, iş yaşamınızda ve mesleğinizde sonsuz başarılar dilerim...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
04:25

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Mert KESEN
Yaw Cevdetcim seni can-ı gönülden kutlar,hobilerini merak ederim.Yani satranç dışında.Mesela kendi ispatlaman gerekmeyen bi konuda.Balık tutmak ya da pazar sabahları 1 saat deniz kenarında yürümek falan gibi gibi ...


Sayın Mert KESEN,

Öncelikle yazınıza geç cevap verdiğim için özür dilerim, çok yoğun bir dönemden geçiyorum maalesef. Normalde mesajlara çok daha hızlı cevap veriyorum, ancak bu zor zaman diliminde anlayışlı olacağınıza eminim.

Hobilerime gelirsek, satranç aslında artık benim için bir hobiden de öte bir hayat tarzı haline gelmiştir. Ne yazık ki eskisi gibi çok sık olarak satranç oynayamıyorum ve turnuvalara katılamıyorum, ancak yine de vaktim olduğu ölçüde satrançla uğraşmaktayım.

Ayrıca boş vakitlerimde bilgisayarla uğraşmaktan, web programcılığı ve web tasarımı
ile ilgilenmekten zevk alıyorum. Bunların yanında   spor yapmak amacıyla ve daha zinde hissetmek için bisikletimle gezmeyi seviyorum. İlaveten bazen arkadaşlarımla halısaha maçları yaparız, kartinge gittiğimizde de epey eğleniriz Tabi genelde haftasonları yaptığımız çekişme dolu ve heyecanlı langırt maçlarını da unutmamak lazım Bir de zaman zaman arkadaşların zoruyla bilardo oynuyorum, ancak ne yalan söyliyim neredeyse hiç anlamıyorum bilardodan. Fakat geçen haftasonu yine arkadaşların ısrarıyla oynadım :)

Deniz kenarında çok sık olmamakla birlikte yürüdüğüm de oluyor, zaten denize çok yakın oturuyorum. Ayrıca bazen üniversiteden çıkıp Beşiktaş'a kadar yürüdüğüm dahi oluyor. Yalnız bu kez yalnız yürüyüyorum, çünkü tüm arkadaşlarım bu mesafeyi baya uzun buluyor. Yine de ben uzun mesafelerde olduğu gibi hayat denilen bu boyutta da yalnız yürümeye alışığım. Bazılarımızın kaderidir yalnız yürümek...

Balık tutmak ise hobilerim arasında yok, zira bu aktiviteyi biraz acımasız buluyorum. Bence herhangi bir canlıyı o şekilde avlamak vahşice. Bu olaya dayanacağımı zannetmediğimden şimdiye kadar hiç balık tutma isteğim olmadı. Fakat bu tamamen benim görüş ve duygularım, balık tutan birçok arkadaşım da var ve hepsiyle de çok iyi anlaşıyoruz, uzun yıllardır dostuz. Bu onların bileceği bir iş, zaten hepimiz birbirimize karşı saygılı ve anlayışlıyız.

Son olarak ben hayatımda hiçbir şeyi kendimi ispatlamak için yapmadım ve de yapmıyorum. Biraz çalışınca, sabırlı olunca, dayanıklılığı sağlayınca ve azmedip inanınca zaten bunlar otomatikman oluyor. Çalıştığım iş yerlerinde de herkes beni çok iyi tanır, genç yaşta olmama rağmen kendimi çoktan ispatladığımı düşünüyorum Kendinize dikkat edin, görüşmek üzere...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
GENCER

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
04:07

Alıntı Yap (Use Quotation): GENCER

cevdet slm, naber sin nasıl gidiyo işler sınavlar falan başladı mı . bayramdan sonra napıyoruz antalya ya gitcez mi kendine ii bak
Yukarı (Up) Mail: skynt@mynet.com    MSN: skynt_2@hotmail.com     
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
14 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
03:50

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): snow
Cevdet bey başarılarınızın devamını diliyorum.

Kolay gelsin...


Merhabalar Snow,

İş ve eğitim hayatımın yoğunluğu nedeniyle biraz geç cevap veriyorum, kusura bakmayın. Başarı dilekleriniz için gerçekten de çok teşekkür ederim. Yardım edebileceğim bir konu olursa iletmekten çekinmeyin lütfen. Kendinize dikkat edin, görüşürüz...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 
Gönderen (Author):
Deniz Ekici

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
12 Aralık (December) 2006, Salı (Tuesday)
07:50

Alıntı Yap (Use Quotation): Deniz EkiciCevdet kardes,

Keske sende burada (USA) kalsaydinda burada Turk ulusal kimligimizi hep beraber daha yuksek mevkilere tasisaydik.

saygilar,

RI-USA
Yukarı (Up) Mail: denizekici@hotmail.com         
 
Gönderen (Author):
Fatih DALMAN

Yer (City):
Bursa

Tarih (Date):
11 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
14:38

Alıntı Yap (Use Quotation): Fatih DALMAN

Tebrikler ve başarılarının devamını dilerim.
daha fazla söze gerek yok ve söylemeye de gerek yok zaten.. Bravo.
Yukarı (Up) Mail: fatih_dalman@hotmail.com    MSN: fatih_dalman@hotmal.com     
 
Gönderen (Author):
Hüseyin Darçın

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
11 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
10:39

Alıntı Yap (Use Quotation): Hüseyin Darçın

Sevgili Cevdet kardeşim,

Herkes o kadar şey yazmışki ben ne desem boş gibi geliyor. 33 yaşındayım toplam 19 yıllık eğitim hayatım 13 yıllık iş kariyerim var (nasıl dersen tüm lisans yüksek lisans hayatım boyuncada aktif olarak çalıştım çünkü buna mecburdum) böyle bir birikimim ve donanımım olsun isterdim. Bu birikimi boşa çıkarmamanı temenni eder gözlerinden öperim.
Yukarı (Up) Mail: hdarcin@hotmail.com         
 
Gönderen (Author):
İhsan Hallaçoğlu

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
10 Aralık (December) 2006, Pazar (Sunday)
04:40

Alıntı Yap (Use Quotation): İhsan Hallaçoğlu

Benim en küçük bir kısmını bile 82 yaşıma sığdıramadığım başarılarınız tüm Atatürk gençlerine örnek olmalı. Dünyada bunları bir araya getirebilen birinin daha ollduğundan kuşkuluyum! Sevgiler.
Yukarı (Up) Mail: ihallacoglu@e-kolay.net         
 
Gönderen (Author):
snow

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
09 Aralık (December) 2006, Cumartesi (Saturday)
21:32

Alıntı Yap (Use Quotation): snow

Cevdet bey başarılarınızın devamını diliyorum.

Kolay gelsin...
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
Özlem KARATAŞ

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
07 Aralık (December) 2006, Perşembe (Thursday)
04:32

Alıntı Yap (Use Quotation): Özlem KARATAŞ

İK Danışmanlık firmasında İK Uzmanı olarak görev yapıyorum..bunca yıllık iş hayatımda beni bu denli şaşırtan,gülümseten ve bravo dedirten bir cv ye sizin sayenizde ulaşmış oldum başarılar diliyorum...
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
attila koralturk

Yer (City):
İstanbul

Tarih (Date):
06 Aralık (December) 2006, Çarşamba (Wednesday)
12:02

Alıntı Yap (Use Quotation): attila koralturk

06.12.2006
Seni tebrik ediyorum kardesim. Okudukca bu ulke icin umutlarımı bir an olsa da artırdın!. Zira bu duyguya bu gunlerde ihtiyac duyuyoruz.Bu ulkeye evlat yetistiren bir abin olarak yazıyorum bunları. Sahip oldugun bu meziyetlerin genetik aktarımını sağlayan ve onları gelistiren babanı da ayrıca kutluyorum bu arada...
Basarılarının devamı dileklerimle..
Attila Koralturk,Mimar
Yukarı (Up) Mail: kora@mynet.com         
 
Gönderen (Author):
Mert KESEN

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
06 Aralık (December) 2006, Çarşamba (Wednesday)
09:06

Alıntı Yap (Use Quotation): Mert KESEN

Yaw Cevdetcim seni can-ı gönülden kutlar,hobilerini merak ederim.Yani satranç dışında.Mesela kendi ispatlaman gerekmeyen bi konuda.Balık tutmak ya da pazar sabahları 1 saat deniz kenarında yürümek falan gibi gibi ...
Yukarı (Up)          
 
Gönderen (Author):
TANER GÖDE

Yer (City):
Adana

Tarih (Date):
04 Aralık (December) 2006, Pazartesi (Monday)
01:24

Alıntı Yap (Use Quotation): TANER GÖDE

Cevdet, it has been an extraordinary pleasure for me to get to knowing you, be it by coincidence. I have added you to my exclusive MSN list of fine, successful people who know how to achieve something instead of just sitting around. May the birghtest star in the universe guide you on your way to repeated success. Hope to hear from you soon, and if you are still looking for a job; forget it! Start your own business! Don't think that your boss will be someone better and/or smarter than you. That only happens in the movies! I would say that you enter either language services (training, translating etc.) or the overseas studying enterprise. Take care, we'll chat on MSN (I hope I have the time!). Cheers, Taner Göde from Adana/Turkey after spending some hefty part of his life in Europe
Yukarı (Up) Mail: tanergode@hotmail.com  Web: www.guventercume.com.tr  MSN: tanergode@hotmail.com  Yahoo: tanergode@yahoo.com   
 
Gönderen (Author):
Cevdet KIZIL

Yer (City):
Diğer

Tarih (Date):
03 Aralık (December) 2006, Pazar (Sunday)
15:36

Alıntı Yap (Use Quotation): Cevdet KIZIL

Alıntı Sahibi (Quotation Owner): Nermin Seferoğlu
Sevgili oğlum,

Ben 65 yaşında emekli bir öğretmenim. Senin gibi parlak gençler gördüğümde gözlerim doluyor hep. Günümüz gençliğinde çok büyük bir yozlaşma, dejenere olma söz konusu. Gençler başarılı kişileri örnek almaktan ve kendilerini geliştirmeye çalışmaktan ziyade başarılı kişileri kötü eleştirilere maruz bırakıyorlar ve çok çalışmayı enayilik olarak görüyorlar. Bu yanılsama nasıl düzeltilebilir bilemiyorum, ancak senin gibi akıllı ve çalışkan gençlerin biraz da olsa diğerlerinin ufkunu açacağına inanıyorum.

Koyduğun fotoğraftan nasıl saf ve temiz bir kalbe sahip olduğunu görebiliyorum.

Başarıların daim olsun yavrum.


Sevgili hocam,

Yazınızı okuduktan sonra bir hayli duygulandım, tüm sözleriniz için de sonsuz teşekkür ederim. Gerçekten de öyle bir yazı yazmışsınız ki etkilenmemek mümkün değil. Bu kadar kelimeyle bu denli anlamlı, organize ve ders verici bir mesajı kaç kişi yazabilir diye düşündüm ve kendi kendime de birçok kez sordum. Öğretmen olmanıza şaşmamalı. Meslektaşınız olduğum için ne kadar gurur duysam azdır.

Ayrıca toplumumuzla ilgili gözlemleriniz gerçekten de çok isabetli ve sağlam. Maalesef günümüz gençliğinde çok büyük bir yozlaşma ve dejenere olma söz konusu. Bence bunda hem medyanın rolü çok fazla, hem de internet üzerindeki bazı siteler de ne yazik ki gençlerimizi bu yola itiyor. Sanki çalışmak, başarlı olmak ve topluma fayda sağlamak yanlış ve gereksiz bir şeymiş gibi gösteriyorlar, gençleri başka şeylere özendiriyorlar. Böyle olunca da gençler sizin de belirttiğiniz gibi başarılı kişileri örnek alıp kendilerini geliştirmek yerine, başarılı kişileri kötü eleştrilere maruz bırakıp çalışmayı bir enayilik olarak görüyorlar. Bana kalırsa bundan da üzücü olan şey eleştirilerin ahlaki sınırlar içinde dahi kalmayıp hakarete, aşağılamaya ve alay etmeye kadar varabilmesi. Söylediğim gibi bu olguyu destekleyen bir medya, internet siteleri, sürü psikolojisi ile hareket eden bireyler ve hiç tanımadıkları bir kişi hakkında yorum yapan insanlar olunca da bunlar oluyor. Oysa ki beni kötü eleştrilere maruz bırakan kişilerden kaçı daha önce bana bir şans verip benimle yüzyüze sohbet etmiştir?

Söylerken çok üzülüyorum, ancak bizim toplumuzun kültürü çok kötü bir şekilde yavaş yavaş negatif yönde değişiyor. İnsanlar birbirlerine çembeye takmaya, birbirlerinin kuyusunu kazmaya ve birbirlerini aşağıya çekmeye çalışıyor. Ancak çok önemli bir hususu unutuyorlar: Biz birey olarak tek tek iyi olacağız, kendimizi geliştireceğiz ki bu topluma yansısın. Sırf Türkiye değil, başka ülkelerde de yaşamış biri olarak bu yanlışlığı gözlemledikçe çok üzülüyorum ve kahroluyorum.

Ben de genç bir öğretim görevlisi, üniversite hocası olarak işimin gelecekte hiç kolay olmayacağını biliyorum, fakat elimden geleni yapacağım. En azından size ve sizin gibi değerli hocalarımıza layık olmak için çabalayacağım. Bu arada keşke sizden ders alma şansına da sahip olsaydım diye iç geçiriyorum...

Hocam son olarak lutfen merak etmeyin, ben gücümün tükendiği son noktaya kadar gençlere doğru yolu göstermeye, onları teşvik etmeye ve onlara yardımcı olmaya gayret edeceğim. Rakiplerim ne kadar çok ve kötü niyetli olurlarsa olsunlar, gerekirse onlara karşı tek başıma savaşacağım. Bir kişiyi dahi kurtarsam kardır. Hocam size veda etmeden de söylemek isterim ki ülkemiz size ve sizin gibi hocalarımıza çok şey borçludur. Kimbilir kaç öğrenci yetiştirdiniz... Hakkınızı ödeyemeyiz gerçekten de... Ben sizin kadar da iyi yazamam, bu nedenle hoşgörünüze sığınıyorum. Her zaman kalplerimizde yaşayacaksınız hocam, kendinize dikkat edin...
Yukarı (Up) Mail: cevdetkizil@yahoo.com  Web: cevdetkizil.com  MSN: zor_cevdet@hotmail.com  Yahoo: cevdetkizil@yahoo.com  ICQ: 14386319 
 

Toplam Kayıt Sayısı (Total Records): 462 Toplam Sayfa Sayısı (Total Pages): 10
[««] [«] 1. 2. 3.4.5. 6.7.8.9.10. [»] [»»] 
© 2006 Test Ziyaretçi Defteri Tüm Haklari Saklidir
MyDesign Ziyaretçi Defteri (Guestbook) v1.6