Sizlerden Mektuplar
      Öğr.Gör.Dr.Cevdet KIZIL'a sizlerden gelen mektuplar

"Planlar hemen sıkı bir çalışmaya dönüştürülmediği sürece

sadece iyi amaç ve niyetler olarak kalırlar" - Peter Drucker.

(Bu sayfadaki mektup ve ekran görüntülerinde kişilerin gizliliğini korumak maksadıyla tam adları ve  e-posta adresleri yayınlanmamaktadır)

Prof. Dr. Y. Kishalı'dan (Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı) Mektup

   

               Prof. Dr. Y. Kishalı'dan (Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı) Cevdet Kızıl'a : "İnternette bir konu ile ilgili araştırma yaparken Cevdet Kızıl adına rastladım ve hemen devamında resminin de bulunduğu sayfana eriştim. Gerçekten büyük emek ürünü, herşeyin şeffaf, samimi, yararlı halde sunulduğu böyle bir sayfaya az rastlanır. Zaten öğrencilerinin ve diğer ziyaretçilerin iltifatları da bu görüşü pekiştiriyor. Başarılarının devamlı olması dileğiyle gözlerinden öpüyorum" (29 Nisan 2009).

Prof. Dr. O. Şener'den (Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Maliyesi Bölümü Öğretim Üyesi) Mektup

   

               Prof. Dr. O. Şener'den (Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Maliyesi Bölümü Öğretim Üyesi) Cevdet Kızıl'a : "Cevdet, seninle iftihar ediyorum" (25 Temmuz 2010).

Doç. Dr. S. Erdoğan'dan (Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi) Mektup

   

               Doç. Dr. S. Erdoğan'dan (Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi) Cevdet Kızıl'a : "Cevdetciğim siten çok güzel olmuş, tebrik ederim". (23 Mart 2007).

Doç. Dr. A. Coşkun'dan Mektup

   

               Doç. Dr. A. Coşkun'dan Cevdet Kızıl'a : "Web sayfanız zengin içerikli ve orijinal bir çalışma olmuş. Sayfanıza Muhasebe-Finans linkleri sayfamda yer vermiştim. Başarılarınızın devamını dilerim". (13 Aralık 2010).

Yrd. Doç. Dr. E. Yıldırım'dan (Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi) Mektup

   

               Yrd. Doç. Dr. E. Yıldırım'dan (Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi) öğrencilerine mektup: "Cevdet Kızıl Efsanesi - Ne öğrenciler var görün". (Yahoogroups - Marmara Üniversitesi İstatiktik Yükseklisans '2006).

Yrd. Doç. Dr. H. Sayan'dan (Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi) Mektup

   

               Yrd. Doç. Dr. H. Sayan'dan (Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi) Cevdet Kızıl'a: "Senin gibi bir öğrencim olduğu için şanslı görüyorum kendimi". (22 Aralık 2008).

Yrd. Doç. Dr. H. Sayan'dan (Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi) Mektup

   

               Yrd. Doç. Dr. H. Sayan'dan (Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi) Cevdet Kızıl'a: "Teşekkür ederim Cevdet, iyi ki bizimlesin". (6 Mayıs 2008).

Dr. B. Reynolds'tan (Southern New Hampshire Üni. Öğretim Üyesi) Mektup

   

               Dr. B. Reynolds'tan (Southern New Hampshire Üni. Öğretim Üyesi) Cevdet Kızıl'a: "Bu dönem tüm öğrencilerimiz için bir destek kaynağıydın. Sen doğustan lidersin!" (26 Mart 2007).

 

Dr. H. A. Lim'den (Genel Müdür - Mirahi Biotech Inc., Çin) Mektup

   

               Dr. H. A. Lim'den (Genel Müdür - Mirahi Biotech Inc., Çin) Cevdet Kızıl'a: "Senin gibi genç yıldızların prestijli üniversitelerde şahane işler yaptığını görmek her zaman çok güzel". (30 Ocak 2010).

Öğr. Gör. Dr. M. Akser'den (Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi) Mektup

   

               Öğr. Gör. Dr. M. Akser'den (Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi) Cevdet Kızıl'a: " Çok teşekkürler, sizinle çalışmak bir zevk". (22 Aralık 2010).

Arş. Gör. T. O. Mutlu'dan (Gazi Üniversitesi Akademisyeni) Mektup

   

               Arş. Gör. T. O. Mutlu'dan (Gazi Üniversitesi Akademisyeni) Cevdet Kızıl'a: "Sizin web adresinizi inceledim. Süper, paylaşmak kadar büyük olay yok". (9 Nisan 2009).

A. Kalafat'tan Mektup

   

               A. Kalafat'tan Cevdet Kızıl'a : "Mükemmel... Ülkemizin size ihtiyacı var bence. Özel biri olduğunuzu hiç unutmayın". (27 Kasım 2006).

B. Nergiz'den (Ortaokul Öğrencisi Velisi) Mektup

   

               B. Nergiz'den (Ortaokul Öğrencisi Velisi) Cevdet Kızıl'a : "Oğluma sizden söz edeceğim Onun için çok yararlı ve iyi bir örneksiniz". (6 Aralık 2006).

B. Engin'den (Kadir Has Üniversitesi Mezunu) Mektup

   

               B. Engin'den (Kadir Has Üniversitesi Mezunu) mektup: "Bana vermiş olduğunuz bütün destekler ve emekler için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten benim için çok önemlisiniz ve sizi hiç unutmayacağım". (Cevdet Kızıl Kadir Has Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi iken, 28 Mayıs 2008).

G. Yılmaz'dan (Kadir Has Üniversitesi Mezunu) Mektup

   

               G. Yılmaz'dan (Kadir Has Üniversitesi Mezunu) mektup: "Bugün mezun oldum hocam. Bana yaptığınız tüm yardımlardan dolayı size çok minnettarım. Herşey için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız o okulda". (Cevdet Kızıl Kadir Has Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi iken, 2009).

V. Çağlar'dan (Lise Son Sınıf Öğrencisi) Mektup
   

               V. Çağlar'dan (Lise Son Sınıf Öğrencisi) Cevdet Kızıl'a: "Hocam sorularıma tam manasıyla cevap aldım sizden. Ne kadar teşekkür etsem de az. İşletme ile ilgili yazdıklarınız bana rehber olacak. Bana olan yardımınızın büyüklüğünü tahmin edemezsiniz. Sizinle konuştuğuma, tanıştığıma çok çok memnun oldum. Umarım hayatım boyunca size ulaşabilme imkanım olur. Günün birinde sizinle yüzyüze tanışmak umuduyla... Sonsuz saygımı, sevgimi gönderiyorum. Tekrar teşekkür ederim." (20 Temmuz 2009).

S. Şahin'den (İstanbul Üniversitesi) Mektup  

   

               S. Şahin'den (İstanbul Üniversitesi) Cevdet Kızıl'a : "Inanılmazsın gerçekten, daha fazlasını da yapacaksın, seni alkışlamaya hazırız". (Cevdet, Amerika'nın Southern New Hampshire Üniversitesi'ndeki M.B.A. eğitimini yüksek şeref öğrencisi olarak tamamladıktan sonra - 2004 Yılı).

M. E. Luna'dan (Arjantin) Mektup  

   

               M. E. Luna'dan (Arjantin) Cevdet Kızıl'a: "Amerika'da gerçekten de çok iyi bir iş çıkardın. Çok mutluyum ve seninle gurur duyuyorum".(Cevdet, Amerika'nın Southern New Hampshire Üniversitesi'ndeki M.B.A. eğitimini yüksek şeref öğrencisi olarak tamamladıktan sonra - 2004 Yılı).

S. Şahin'den (İstanbul Üniversitesi) Mektup (2)  

   

               S. Şahin'den (İstanbul Üniversitesi) Cevdet Kızıl'a : "Gururumuz Cevdet, seni ne kadar tebrik etsek az. Parlak kariyerini en son noktaya ulaştırmanı dilerim. Buna bizim ve tüm Türkiye'nin ihtiyacı var". (Cevdet, Amerika'nın Southern New Hampshire Üniversitesi'ndeki M.B.A. eğitimini yüksek şeref öğrencisi olarak tamamladıktan sonra - 2004 Yılı).

O. Erol'dan (Murahhas Müdür - Esen Mikronize A.Ş.) Mektup

   

               O Erol'dan (Murahhas Müdür - Esen Mikronize A.Ş.) Cevdet Kızıl'a : "Bir başkan daima önden gider... Yol gösterir... Çok teşekkürler başkan..." (2008).

E. Gemici'den (Yükseklisans Öğrenci Adayı) Mektup
   

               E. Gemici'den (Yükseklisans Öğrenci Adayı) Cevdet KIZIL'a: "Sayın Cevdet hocam, sitenizle Web'te gezinirken karşılaştım. Sizin gibi insanların varlığı beni oldukça gururlandırıyor."

G. Tolongüç'ten (Eyüboğlu Lisesi Mezunu) Mektup
   

               G. Tolongüç'ten (Eyüboğlu Lisesi Mezunu) Cevdet KIZIL'a: "Başarılarınla gurur duydum."

O. Erol'dan (Murahhas Müdür - Esen Mikronize A.Ş.) Mektup

   

               O. Erol'dan (Murahhas Müdür - Esen Mikronize A.Ş.) Cevdet Kızıl'a : "Gerçek bir başkansın." (29 Mayıs 2008).

L. Ecrin'den Mektup

   

               L. Ecrin'den Cevdet Kızıl'a : "Sadece ufak bir göz atmakla bile CV'nizin tek kelime ile müthiş olduğunun farkına vardım. Yaşınıza rağmen böyle bir başarı bana inanılmaz geliyor. İnanın bana birşey diyemiyorum. Böyle övgülere sahip olabilmek, mesajlarınıza cevap verirken kullanmış olduğunuz kelimelerin sadeliği ve inceliği... Sizi gerçekten çok tebrik ediyorum. Böyle bir zeka ve işlerin en ince takibini düşüp yapabilen biri birkaç iş ile ilgileniyor olsa gerek." (15 Aralık 2006).

 

N. Ercan'dan (Kadir Has Üniversitesi Tanıtım ve İletişim Koordinatörü) Mektup

   

       N. Ercan'dan (Kadir Has Üniversitesi Tanıtım ve İletişim Koordinatörü) Cevdet Kızıl'a: "Üniversitemizin tanıtımı için bize verdiğiniz desteğe ve kutsal emeğinize sonsuz teşekkür eder, saygılarımı sunarım." (6 Ocak 2010).

L. Kaya'dan (IBM) Mektup

   

               L. Kaya'dan (IBM) Cevdet Kızıl'a : "Yaşınızın bu kadar genç olmasına rağmen bitirmiş olduğunuz okul sayısıyla beraber ilgi alanlarınıza ayrıdığınız zaman süresi hayret verici" (7 Kasım 2006).

H. Çelik'ten (Unilever) Mektup

   

               H. Çelik'ten (Unilever) Cevdet Kızıl'a : "Sizi tebrik ederim." (2006).

V. Çağlar'dan (Lise Son Sınıf Öğrencisi) Mektup
   

               V. Çağlar'dan (Lise Son Sınıf Öğrencisi) Cevdet Kızıl'a: "Öğrencilere samimiyetle verdiğiniz cevaplar ve benim içimde bulunduğum durum, beni size ulaşmaya yöneltti. Sizin CV'niz biz öğrencilere örnek olabilecek durumda. Umarım ben de sizin kadar başarılı olabilirim." (19 Temmuz 2009).

I. Onay'dan (Kadir Has Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunu) Mektup

   

               I. Onay'dan (Kadir Has Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunu) Cevdet Kızıl'a : "Yeni mezun, ne yapacağını bilemeyen ve endişeli bir işsiz olan ben, yardımlarınız ve destekleriniz için ne kadar teşekkür etsem az! Meleksiniz hocam". (5 Ekim 2010).

PC World Dergisi Teknoloji Laboratuarı Yöneticisi R. Kayacı'dan Mektup

   

               PC World Dergisi Teknoloji Laboratuarı Yöneticisi R. Kayacı, Cevdet Kızıl için yazdı. (Cevdet, Kocaeli Üniversitesi İ.İ.B.F İktisat Bölümü'nde bölüm birincisi iken, 2000 Yılı). 

Ö. Özdil'den (Satış Danışmanı - Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.) Mektup

   

               Ö. Özdil'den (Satış Danışmanı - Koluman Motorlu Araçlar Tic. ve San. A.Ş.) Cevdet Kızıl'a : "Sitenize baktım ve gerçekten etkilendim." (6 Aralık 2006).

S. Şahin'den (İstanbul Üniversitesi) Mektup  

   

               S. Şahin'den (İstanbul Üniversitesi) Cevdet Kızıl'a : "Gururumuz Cevdet. Şampiyon Cevdet." (9 Ağustos 2004 - Pazartesi).

L. Mertan'dan Mektup (Southern New Hampshire Üniversitesi Mezunu)

   

               L. Mertan'dan (Southern New Hampshire Üniversitesi M.B.A. Mezunu) Cevdet KIZIL'a : "Çok çok tebrikler Cevdet. Bizi hep şaşırtmaya devam ediyorsun. Tekrar tebrikler ödül için".(Cevdet, Amerika'nın Southern New Hampshire Üniversitesi'ndeki M.B.A. eğitimini yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlayıp Delta Mu Delta İşletme Yönetiminde Uluslararası Onur Topluluğu Onur Belgesi'ni aldıktan sonra).

 

B. Öztörün'den (İstanbul Üniversitesi) Mektup

   

       B. Öztörün'den (İstanbul Üniversitesi) Cevdet Kızıl'a: "Başarılarını, senin haberin olmasa da, takdir ve mutlulukla izliyor; devamını diliyorum." (2010).

S. Demirer'den (İstanbul Üniversitesi) Mektup

   

               S. Demirer'den (İstanbul Üniversitesi) Cevdet Kızıl'a : "Başarılarını duyuyorum ve tebrik ediyorum." (2006).

Ali Ş.'den (Lise Öğrencisi) Mektup  

   

               Ali Ş.'den (Lise Öğrencisi) Cevdet Kızıl'a : "Alanınızda başarılı bir kişisiniz". (Cevdet, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü'nden şeref öğrencisi olarak mezun olduktan sonra, 2002 yılı). 

E. İlkar'dan Mektup
   

               E. İlkar'dan Cevdet KIZIL'a: "Sayfanızı gördüm, mezuniyet sonrası baya bir yol kat etmişsiniz. Bundan dolayı da tebrik etmek gerekiyor sizi."

M. İlhan'dan Mektup (Yurtdışı Eğitim Danışmanı)

   

               M. İlhan'dan (Yurtdışı Eğitim Danışmanı) Cevdet KIZIL'a : "Sevgili arkadaşım, çalışmaların inan bana şevk veriyor. Umarım senin kadar olmasa da ben de birşeyler yapabilirim akademik olarak" (14 Ağustos 2007).

Z. Kızıl'dan Mektup

   

               Z. Kızıl'dan Cevdet KIZIL'a : "Gerçek başarının temelini sonuna dek sürdürmüşsünüz" (30 Kasım 2006).

M. Hazret'ten (Yükseklisans Öğrencisi) Mektup
   

               M. Hazret'ten (Yükseklisans Öğrencisi) Cevdet KIZIL'a: "Düşüncelerin için çok sağol. Gerçekten çok yararlı oldular, yeni fikirler aklıma geldi senin yazını okuduktan sonra"

 

E. Demir'den (Bankacı) Mektup

   

       E. Demir'den (Bankacı) Cevdet Kızıl'a: "Baya bir görüşünü almıştım, nacizane fikirlerin benim için çok yararlı oldu. Senden birkaç konuda daha fikir almak isterim" (7 Şubat 2010).

E. Gemici'den (Yükseklisans Öğrenci Adayı) Mektup
   

               E. Gemici'den (Yükseklisans Öğrenci Adayı) Cevdet KIZIL'a: "Sayın Cevdet hocam, değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Benim açımdan çok aydınlatıcı oldu."

G. Tomar'dan (Yükseklisans Öğrenci Adayı) Mektup
   

               G. Tomar'dan (Yükseklisans Öğrenci Adayı) Cevdet KIZIL'a: "Cevdet Bey, verdiğiniz bilgiler bana çok yardımcı oldu. Çok teşekkür ederim."

N. Usal'dan Mektup
   

               N. Usal'dan Cevdet KIZIL'a: "CV'nizi okudum ve çok etkilendim. Tebrik ederim."

C. Yaman'dan Mektup
   

               C. Yaman'dan Cevdet KIZIL'a: "Böyle bir CV'im olsaydı ne iş yapardım çok merak ediyorum..."

 

B. Abacı'dan Mektup

   

       B. Abacı'dan Cevdet Kızıl'a: "Bu kadar başarıyı ne araya sığdırdınız anlayamadım, şu anki işiniz ne acaba?" (26 Şubat 2010).

D. Gürler'den (Demir Factoring, Kadir Has Üniversitesi Mezunu) Mektup
   

               D. Gürler'den (Demir Factoring, Kadir Has Üniversitesi Mezunu) Cevdet Kızıl'a: "Hocam merhabalar. Nasılsınız? Bugün ilginç bir mail geldi. Bir de baktım sizin CV'niz. Oldukça aşmış bir CV örneği olarak maillerde dolaşıyor. Bilginiz olsun istedim."

D. Gürler'den (Demir Factoring, Kadir Has Üniversitesi Mezunu) Mektup
   

               D. Gürler'den (Demir Factoring, Kadir Has Üniversitesi Mezunu) Cevdet Kızıl'a: "İş arkadaşım forwardlamış CV'nizi herkese gerçek olamaz gibilerinden. Dedim doğru bu, bizim üniversitede hatta kendisi diyince şoka girdiler. Hatta tebrik ettiler. Gerçek olduğu için belki haberiniz yoktur, bilgilendirmek istedim. Valla gurur duyduk sizinle" (20 Nisan 2009).

C. Karakaş'tan (Dumplupınar Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu) Mektup
   

               C. Karakaş'tan (Dumlupınar Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu) Cevdet KIZIL'a: "Çok teşekkür ediyorum mailime cevap yazdığınız için. Sizin gibi başarılı birini tanımak isterim."

A. Dağistan'dan (Türkiye Garanti Bankası A. Ş.) Mektup
   

               A. Dağistan'dan (Türkiye Garanti Bankası A. Ş.) Cevdet Kızıl'a: "Biliyor musun, İmge UCLA'ya (University of California - Los Angeles) gitmeye hak kazandı. Geçenlerde görüştük, bana çok yardımcı oldu dedi, teşekkür etti bana, ben de sana teşekkür ederim böyle hayırlı bir sonuç elde etmesine yardımcı olduğun için" (30 Nisan 2009).

V. Çağlar'dan (Lise Son Sınıf Öğrencisi) Mektup
   

               V. Çağlar'dan (Lise Son Sınıf Öğrencisi) Cevdet Kızıl'a: "Hocam çok teşekkür ederim. Büyük bir heyecanla bir solukta okudum yazınızı. Her kelimesi benim için ayrı önem taşımakta. Emin olun hayatımda bu önemli adımı atarken kafamdaki sorulara yanıt bulmamda bana büyük yardımınız oldu. Cevabınızı yol gösterici olarak uzun süreler saklayacağım. İşletme bölümü hakkındaki yazınız beni oldukça tatmin etti. Her yönüyle değerlendirmeniz benim için büyük bir artı oldu." (20 Temmuz 2009).

F. Kahve'den (Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü Mezunu) Mektup

   

               F. Kahve'den (Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü Mezunu) Cevdet Kızıl'a : "Burada sitenizi takip ediyorum, maşallah Cevdet hocam baya takip ediliyorsunuz. Umarım hep böyle olur". (28 Ağustos 2010).

 

B. Abacı'dan Mektup

   

               B. Abacı'dan Cevdet Kızıl'a: "Cevdet abicim başarılarını gördüm, sizi örnek alıcam. Tekrardan tebrikler. Muhteşemsiniz..." (26 Şubat 2010).

S. Sevindik'ten (Kadir Has Üniversitesi Mezunu) Mektup
   

               S. Sevindik'ten (Kadir Has Üniversitesi Mezunu) Cevdet Kızıl'a: "Kadir Has'ın gözde akademisyeninden böyle veciz ve övgüye mashar sözler duymak beni ihya ediyor" (2009).

M. Akverdi'den (İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu) Mektup
   

               M. Akverdi'den (İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunu) Cevdet Kızıl'a: "Bir ara Taksim'de buluşuyorduk ama bıçak gibi kesildi, görüşsek de senin başarılarınla gurur duysak biraz daha..." (2009).

 

O. Erol'dan (Murahhas Müdür - Esen Mikronize A. Ş.) Mektup

   

               O. Erol'dan (Murahhas Müdür - Esen Mikronize A. Ş.) Cevdet Kızıl'a: "En kısa zamanda Prof. olmanı diliyorum. Prof Kızıl... Ya da öğrenciler arasındaki lakabıyla Kızıl Prof... Çok yakışacak çoook." (4 Ocak 2010).

 

A. Acar'dan (Eyüp Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni) Mektup

   

               A. Acar'dan (Eyüp Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni) Cevdet Kızıl'a: "Herşey için teşekkürler sayın hocam." (Cevdet Kızıl, Eyüp Anadolu Lisesi Kariyer Günleri kapsamında konuşma yapıp öğrencileri bilgilendirdikten sonra - 11 Haziran 2010).

 

E. Aksu'dan (Satranç Editörü) Mektup

   

            E. Aksu'dan (Satranç Editörü) Cevdet Kızıl'a: "Şahsi sitenizi inceleme imkanım oldu. Oldukça başarılı bir biyografiniz var, takdir edilecek başarılar" (9 Mayıs 2010).

M. Çetinkaya'dan (Bilgi Teknolojileri Uzmanı) Mektup

   

               M. Çetinkaya'dan (Bilgi Teknolojileri Uzmanı) Cevdet Kızıl'a: "Merhaba Cevdet hocam, internet sitenizi inceledim, büyük emek vermişsiniz ve çok güzel bir içeriği var" (5 Aralık 2010)

F. Akyar'dan (İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü Mezunu) Mektup

   

               F. Akyar'dan (İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü Mezunu) Cevdet Kızıl'a : "Önemli bir karar almak üzereyim, senin fikrini almak istedim. Senin yurtdışı eğitim deneyimin var. Beni de tanıyorsun. Bana ne önerirsin?". (2 Şubat 2011).

 

M. Hazret'ten Mektup

   

             M. Hazret'ten Cevdet Kızıl'a: "Senin yaptıkların takdir edilecek şeyler" (29 Mayıs 2010).

S. Sabırsız'dan Mektup

   

               S. Sabırsız'dan Cevdet Kızıl'a: "Sitenizdeki öğrenci mektuplarınızı okudum. O güzel mektupları okuduktan sonra size mail atma cesaretini ancak kendimde buldum" (24 Ocak 2011).

 

"Çalışmak bizi üç ayrı büyük şeytandan kurtarır: Can sıkıntısı, ahlaksızlık ve yoksulluk" - Voltaire.

 

Arş.Gör.Cevdet KIZIL ve Kadir Has Üniversitesi Öğrencileri - Cibali Merkez Kampüsü (2009)